Svet

Nemecký hovorca Oppermann náhle zomrel

Príčina smrti nie je zatiaľ známa.

26. októbra 2020 o 13:40 TASR

BERLÍN. Thomas Oppermann, podpredseda nemeckého parlamentu (Bundestag), zomrel v nedeľu vo veku 66 rokov. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Politik Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) skolaboval počas príprav natáčania televíznej šou ZDF. Previezli ho do nemocnice v Göttingene, kde zomrel.

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v kondolenčnom liste adresovanom politickému partnerovi označil Oppermanna za „bojovníka za demokraciu, právny štát, pokrok a silnú spravodlivosť“.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová uviedla, že bola v súvislosti s náhlou smrťou Thomasa Oppermanna „otrasená a smutná“, a vyjadrila jeho rodine úprimnú sústrasť. Dlhé roky si zosnulého politika vážila ako „spoľahlivého a spravodlivého sociálnodemokratického partnera vo veľkej koalícii,“ dodala.

Dlhoročný predseda frakcie SPD vo Federálnom zhromaždení (2013 – 2017) koncom augusta oznámil, že v ďalších parlamentných voľbách už nebude kandidovať.

„Po 30 rokoch ako člen Dolnosaského krajinského snemu a nemeckého Spolkového snemu je ten pravý čas, aby som urobil niečo iné a pustil sa do nových projektov,“ uviedol.

Príčina smrti nie je zatiaľ známa.

READ  Matovič informoval o opatreniach. Počty ľudí na akciách sa zvýši, návrh na obmedzenie neprešiel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close