Poľky a Ukrajinci získali zlato v C-divízii ME

Poľsko zdolalo Slovensko 8:7 vo finále o zlato žien C-divízie ME 2023 v škótskom Dumfries. Ukrajina zdolala vo finále mužov Lichtenštajnsko 10:2.

Tieto výsledky znamenajú účasť poľských žien a ukrajinských mužov v B-divízii ME v curlingu 2023.

Desať ženských a osem mužských tímov súťažilo od piatka (28. 4.) do štvrtka (4. 5.) v ľadovom pohári Dumfries.

V súťaži žien sa do semifinále kvalifikovali Poľsko, Slovensko, Portugalsko a Írsko. Slovensko v semifinále zdolalo Portugalsko 10:7, Poľsko zdolalo Írsko 6:0 a zabezpečilo si tak miesto v zápase o zlato.

Poľsko zdolalo Slovensko 8:7 vo finále žien a kvalifikovalo sa do budúcosezónnej B-divízie. Írsko zvíťazilo nad Portugalskom 9:6 v zápase o bronz.

V kategórii mužov sa do semifinále prebojovali Poľsko, Ukrajina, Slovinsko a Lichtenštajnsko.

V semifinále zdolalo Lichtenštajnsko Poľsko 5:4, Ukrajina zdolala Slovinsko 6:4 a kvalifikovalo sa tak do finále o zlatú medailu.

Ukrajina zdolala vo finále mužov nad Lichtenštajnskom 10:2 a zabezpečila si miesto v budúcosezónnej B-divízii. Poľsko zdolalo Slovinsko 8:4 a získalo bronzovú medailu.

Medailové víťazné tímy

Zlatú medailu získalo poľské družstvo žien: Aneta Lipinska (preskočiť), Ewa Nogli (tretia), Marta Leszczynska (druhá) a Magdalena Kolodzij (vedúca), podporované ich trénerom Maciejom Cesarzom.

Strieborné družstvo žien Slovenska: Gabriela Kajanová (tretia náhradníčka), Daniela Matulová (štvrtá), Paulína Hajduk (druhá), Martyna Šepková (vedenie) a Jana Matulová (striedačka).

Bronzový írsky ženský tím: Ailsa Barron (preskočiť a tretí), Alison Fyfe (štvrtá), Jen Ward (druhá) a Erin Fury (vedúca), podporovaná ich trénerom Eoinom McCrossanom.

Ukrajinský mužský tím, ktorý získal zlatú medailu: Eduard Nikolov (preskok), Jaroslav Šur (tretí), Artem Suhak (druhý), Vladislav Koval (vedenie) a Artem Hasinets (alternát), podporovaný ich trénerom Erkym Lillom.

Mužský tím Lichtenštajnska, ktorý vyhral striebornú medailu: Lukas Matt (preskok), Harald Sprenger (tretí), Johannes Zimmermann (druhý), Peter Prasch (vedenie) a Mauro Liesch (náhradník), podporovaný ich trénerkou Marianne Bruehwilerovou.

READ  Na severnom Slovensku sa našli nové jaskyne a kostrové pozostatky

Bronzový tím poľských mužov: Konrad Stich (preskok), Krzysztof Domin (tretí), Marcin Sieminski (druhý) a Bartos Lobasa (vedúci).

Podrobnosti o spôsobilosti pre sekciu B ECC2023

Na základe nedávneho rozhodnutia Rady Svetovej curlingovej federácie bude mať hostiteľská krajina, ktorá sa ešte nekvalifikovala, zaručené miesto v B-divízii na budúcich majstrovstvách Európy v curlingu.

Keďže hostiteľ A- a B-divízie Le Gruyère AOP European Curling Championship 2023 ešte nie je potvrdený, postup do B-divízie môže v súčasnosti zaručiť iba jeden tím z každého pohlavia.

Ak je hostiteľ A- a B-divízie Le Gruyère AOP European Curling Championship 2023 už v jednej z týchto divízií, postúpi aj druhý tím.

Výsledky C-divízie ME v curlingu 2023 nájdete tu.

Všetky zápasy boli vysielané naživo na Curling Channel. K dispozícii sú dotlače Tu.

Môžete sledovať prácu Svetovej curlingovej federácie TIK tak, Twitter, Instagram, Facebook A Weibo A vyhľadaním hashtagu #Rolling