Zábava

Pozrite sa na ľudí v Grécku, ktorí odolávajú exodu kvôli boju s rozsiahlymi požiarmi

Po desaťročiach zlých horúčav horia vo všetkých kútoch Grécka lesné požiare, pretože krajina čelí „bezprecedentným prírodným katastrofám“.

V pondelok grécky premiér Griagos uviedol, že hasiči likvidovali 586 požiarov a v priebehu posledných dní došlo k 63 organizovaným evakuáciám.

Jedna z najhoršie postihnutých oblastí Ostrov Evia Požiar sa rozšíril do lesov na severe ostrova.

Mnohí tvrdia, že závislosť na živobytí týchto stromov je obzvlášť zničujúca a miestni obyvatelia tvrdia, že plamene už zničili produkty ako med, olivy a figy.

Viac ako 800 hasičov v súčasnej dobe likviduje požiare z Ukrajiny, Rumunska, Srbska, Slovenska a Poľska. Vozidlá, lietadlá, helikoptéry a ďalší hasiči pochádzajú z krajín Európy a Blízkeho východu.

Ale obyvatelia majú Sťažujte sa na nedostatok zdrojov A cítia sa ponechaní sami na seba.

V pondelok stovky ľudí protestovali pred gréckym parlamentom v Aténach, aby sa s katastrofou vysporiadali.

„Máme strach, cítime sa stratení, cítime sa opustení,“ hovorí tehotná vyhnankyňa Mina.

„Sledujete horory, bojíte sa a povedzte si„ Dobre, toto je film “, ale teraz to nie je film, toto je náš skutočný život, toto je hrôza, s ktorou žijeme posledný týždeň. týždeň.“

Viac ako polovica zo 49 000 hektárov pôdy ostrova v meste Evia už bola spálená, čo prinútilo asi 2600 obyvateľov a turistov utiecť loďou.

Miestni obyvatelia vyjadrili rozhorčenie nad nedostatkom hasičských lietadiel, ale úradníci tvrdia, že majú kvôli turbulenciám, hustému dymu a slabej viditeľnosti „vážne problémy“.

„Dedinčania spolu s hasičmi robia všetko pre to, aby zachránili svoje vlastné a susedné dediny,“ hovorí dobrovoľník Yiannis Katsikoyiannis.

„Ak by evakuovali svoje dediny, ako im povedala civilná obrana, všetko by zhorelo – možno pred dvoma dňami.“

Za posledných niekoľko dní mnohí odmietli opustiť svoje domovy a zostali dobrovoľne pôsobiť pri hasení požiaru.

READ  Slovensko platiť očkovanie ľuďom nad 60 rokov

„Všetci sme jedno, nemáme žiadne mená. Všetci sme militanti, miestni obyvatelia. Prišli sme dobrovoľne zo susednej dediny pomôcť. Nikto neodišiel,“ povedal nemenovaný miestny obyvateľ.

„Bez ohľadu na to, koľkokrát nás vyhodia, zostaneme tu do poslednej chvíle, aby sme urobili maximum a bojovali. Neexistuje žiadne lietadlo.“

Na televíznej adrese, Predseda vlády Griagos sa ospravedlnil Za „akúkoľvek slabosť“ vlády.

„Tieto posledné dni boli pre našu krajinu desaťročia veľmi ťažké,“ povedal.

„Klimatická kríza očividne postihuje celú planétu. To je vysvetlenie, ale nie ospravedlnenie alebo alibi. Mohli sme urobiť všetko, čo je v ľudských silách, ale v mnohých prípadoch sa zdá, že to nestačí na nerovnú vojnu s prírodou.“

Kliknutím na položku Prehrať vo vyššie uvedenom videu zistíte, ako požiare ovplyvňujú miestne komunity.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close