Hlavné správy

Rakúsko predlžuje kontroly na hraniciach so Slovenskom do 23. novembra

Rakúsko sa rozhodlo predĺžiť kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom, zavedené 4. októbra 2023, do 23. novembra.

Rakúske ministerstvo vnútra pri oznámení správy uviedlo, že rozhodnutie o rozšírení hraničných kontrol so Slovenskom bolo prijaté s cieľom bojovať proti obchodovaniu s ľuďmi a nelegálnemu prisťahovalectvu, informoval SchengenVisaInfo.com.

Rakúska polícia od zavedenia kontrol na vnútorných hraniciach so Slovenskom zatkla 19 prevádzačov.

V tom istom období polícia zadržala približne 180 ľudí, ktorí vstúpili do Ashurtriye nepravidelne.

V komentári k rozšíreniu hraničných kontrol a počtu zatknutí a zadržaní rakúsky minister vnútra Gerhard Garner uviedol, že rakúska krajina musí pokračovať v prísnych opatreniach proti obchodovaniu s ľuďmi.

Minister Garner tiež zdôraznil, že polícia musí byť rýchlejšia ako pašeráci, aby zabránila nelegálnemu vstupu do krajiny.

Polícia musí konať rýchlejšie ako priekupníci. Preto sme začali kontrolovať hraničné body skôr, ako pašeráci zmenili trasu. Početné zatknutia ukazujú, že boj proti týmto zločincom bol úspešný.

minister Garner

Okrem udržiavania hraničných kontrol so Slovenskom ministerstvo vnútra poznamenáva, že polícia vykonáva hraničné kontroly s Maďarskom a Slovinskom v spolupráci s centrálnou armádou. Rakúsko tiež posilnilo hraničný dozor s Talianskom.

Rakúsko nie je jedinou krajinou EÚ, ktorá sa rozhodla predĺžiť hraničné kontroly so Slovenskom.

Česká republika a Poľsko sa začiatkom tohto mesiaca rozhodli predĺžiť kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom do 22. novembra.

Opatrenie, ktoré bolo prvýkrát zavedené 4. októbra uprostred náporu neregulárnych migrantov, má zostať v platnosti do konca mesiaca, aby úrady mohli zabrániť vstupu osobám bez potrebných dokladov, uviedli krajiny.

Zatiaľ čo predstavitelia oboch krajín naznačili, že obmedzenia zostanú v platnosti do 22. novembra, české ministerstvo vnútra naznačilo, že v závislosti od situácie môže rozhodnúť o predĺžení opatrenia.

READ  Slovensko vs Portugalsko: časovanie, ako sa pozerať v televízii, streamovať online | Kvalifikácia ME 2024

Podľa predstaviteľov Poľsko môže opatrenie opäť predĺžiť, keďže krajinu vážne ohrozuje neregulárna migrácia.

Opatrenia zaviedli aj viaceré krajiny EÚ. Slovinsko má v súčasnosti hraničné kontroly s Chorvátskom a Maďarskom. Tieto aktivity potrvajú do 19. novembra.

Dánsko má tiež hraničné kontroly s Nemeckom. Maďarské ministerstvo spravodlivosti nedávno oznámilo, že opatrenia sa predĺžia o ďalších šesť mesiacov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close