Zábava

Ranné správy: Streda 3. augusta 2022

Ak sa váš deň nezačne, kým nebudete mať prehľad o najnovších titulkoch, predstavme vám našu novú rannú opravu.

  • Britské architektonické štúdio William Matthews vyhralo medzinárodnú súťaž na návrh novej lanovky spájajúcej pražské štvrte Potbaba, Troja a Bonis, informovala v utorok ČTK.

.

  • Meteorológovia varovali pred blížiacou sa vlnou horúčav s očakávanými teplotami, ktoré krajinu zasiahnu v stredu a presiahnu 31 stupňov Celzia. Výstraha platí pre väčšinu oblastí okrem južných Čiech, Vysočiny a Krkonoš.

  • Tento víkend od 5. do 7. augusta sa v Brne už po tretíkrát uskutoční Brazil Fest, najväčšie latino podujatie v Českej republike. Pulzujúci festival opäť umožní obyvateľom Brna zažiť pravú atmosféru brazílskej kultúry v srdci Moravy. Festival otvára v piatok 5. augusta koncert dvoch brazílskych majstrov klasickej gitary.

  • Predaj elektromobilov v Česku vzrástol v druhom štvrťroku tohto roka medziročne o 65 percent. Naproti tomu predaj plug-in hybridov za rovnaké obdobie klesol takmer o tretinu. Od začiatku apríla do konca júna sa predalo 1 168 elektromobilov oproti 706 v rovnakom období minulého roka.

  • Nový film českého režiséra Petra Václava Il Boemo bude mať svetovú premiéru v hlavnej súťaži na filmovom festivale v San Sebastiane, ktorý sa otvára 16. septembra. Prvú možnosť vidieť film budú mať diváci v Čečensku. 20. októbra.

READ  Podrobnosti o tajnej svadbe otcovej hviezdy: Prísny zákaz fotografovania a nevesty ... Je to vážne?!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close