Zábava

Rusko hovorí, že bude sledovať vývoj na Slovensku po Ficovom víťazstve vo voľbách

MOSKVA – Rusko v pondelok oznámilo, že sleduje vývoj na Slovensku po tom, čo strana vedená bývalým premiérom Robertom Ficom vyhrala sobotňajšie voľby a zaviazala sa ukončiť slovenské dodávky zbraní Ukrajine.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že Fico sa ešte musí dohodnúť s ostatnými stranami na vytvorení koalície a že európski politici ako on, ktorí kladú potreby svojej krajiny na prvé miesto, sú označení za proruských.

„Je to smiešne. Samozrejme, chceme vidieť skúsených politikov, pokojných politikov, politikov, ktorí pokojne zhodnotia situáciu. Uvidíme, čo bude ďalej,“ povedal Peskov na pravidelnej tlačovej konferencii v Kremli.

Fico dostane prvú šancu zostaviť vládu na Slovensku po kampani, že „na Ukrajinu by sa nemal poslať ani jeden náboj“ zo slovenských rezerv. Povedal však, že Kyjev poskytne humanitárnu pomoc a pomoc pri obnove Ukrajiny.

Kremeľ zamkol Rusko do zdĺhavej vojny na Ukrajine s výrazným zvýšením výdavkov na obranu a výroby, v túžbe zachytiť akýkoľvek náznak toho, že by Západ mohol ovplyvniť priazeň Kyjeva.

V odpovedi na samostatnú otázku o návrhu zákona o financovaní Kongresu USA, ktorý by sa vzdal podpory pre Ukrajinu, Peskov povedal, že Washington sa bude naďalej zapájať do konfliktu, ale Rusko predpovedalo, že „únava z konfliktov“ bude rásť v rôznych krajinách vrátane Spojených štátov.

(Správa Reuters; Napísali Alexander Morrow a Mark Trevelyan Strih Gareth Jones)

READ  Termín začatia nových súťaží pre dokumentárne a medzinárodné filmy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close