Zábava

Schifrinová porazila Vlovú, víťazstvo v slalome 45. majstrovstiev sveta – Denver Post

JASNA, Slovensko – Michael Schiffrin v sobotu poprial svojej slovenskej súperke Petre Vlovej domáce víťazstvo, keď vyhral svoj prvý zápas po majstrovstvách sveta.

Prvý beh Schifrenovej na hore, kde Slováci pravidelne trénujú, nasledoval Vlovu o 0,27 sekundy.

Ale keď dvojica pokračovala vo svojej dominancii v disciplíne, Američan mal pľuzgierovitú finálovú jazdu, aby vyhral závod na 0,34.

Spoločne vyhrali 31 z 32 slalomov svetového pohára konaných od januára 2017, ktoré prerušil iba raz Švajčiar Michael Kiss.

„Som z toho taký nadšený,“ povedal Schiffrin o svojom 45. víťazstve v slalome v kariére a celkovom 69. mieste. „Bol to pre mňa dobrý boj. Je to dobrý pocit, keď som teraz pri tom.“

Vďaka tomu prešiel Schiffrin k rekordnému víťazstvu na majstrovstvách sveta. Iba jeden lyžiar, muž alebo žena, vyhral viac pretekov v jednej kategórii: švédsky gigant Incomer Stenmark vyhral v 70. a 80. rokoch 46 grandslamov.

Wendy Holderová zaostáva na treťom mieste o 0,52 bodu. Toto je 26. slalomová etapa jeho kariéry pre švajčiarskeho lyžiara, ktorý ešte nevyhral disciplinárne preteky.

Katharina Lionsbergerová mala na štvrtom mieste náskok 1,42, pričom v tejto sezóne prvýkrát chýbala na slalomovom ihrisku.

Pred dvoma týždňami na majstrovstvách sveta skončili Američania sériu porazením Rakúšanky Vlovej a Schifrinovej v Sloane ziskom štyroch titulov majstra sveta.

Schiffer získal bronz vo svetoch, ale neskôr vyhlásil, že bol sklamaný zo svojej lyžiarskej hry.

V sobotu sa trojnásobný celkový šampión vrátil na svoje najlepšie umiestnenie.

„To je dobré, je to veľký krok,“ povedal Schiffrin, keď objavil ďalšie drobné veci.

„Ale stále som tlačila. To je ten pocit, ktorý chcem,“ povedala. „Dnes to stačilo na víťazstvo, niekedy to tak nie je.“ Ale to je ten pocit, to je boj. “

READ  Katka Knechtová uviedla duet s Adamom Ďuricom. Sexi klip natočila v zámku

Preteky boli podobné úspechu jedinej Schifferovej cesty do slovenského strediska v roku 2016, keď porazil aj svoju obľúbenú rodnú krajinu Veronicu Veles-Susulovú.

„Konečne to bol boj medzi Jusom a mnou,“ povedala Schiffrinová. „Je to naozaj zábavné prísť sem a bojovať s týmito malými dievčatami. Dvakrát, keď sme prišli do Jasnej, mali sme slovenské dievča.“

Hlavným rozdielom je však neprítomnosť návštevníkov v sobotu uprostred antivírusovej aktivity korónov.

„Nakoniec bol samozrejme veľký dav a pre dievča z rodného mesta cítiť atmosféru viac,“ povedala Schiffrinová.

Výsledkom bol nový impulz do boja o titul v sezóne v slalome. Keď zostali tri preteky, Vlova viedla nad Schiffovou o 45 bodov, s Lines Spurgerovou o 70 bodov.

Vlova zmenšila rozdiel na celkovú kapitánku Svetového pohára Lauru Good-Behramiovú. Švajčiarsky lyžiar sedel v pretekoch a ujal sa vedenia so 107 bodmi.

Závod sa mal začať víkendom obrovským slalomom, ale keďže sa predpovedalo nepriaznivé počasie, organizátori zmenili plán a presunuli GS na nedeľu.