Švédsko 1: 0 Slovensko: Emil Forberg Trest Euro 2020 Skupina E | Švédsko má vo futbalových správach silnú pozíciu

Neskorý trest Emila Forsberga dal Slovensku v Petrohrade silnú pozíciu 1: 0, aby sa kvalifikoval do posledných 16 turnajov Euro 2020.

Po zlom prvom polčase sa Švédsko v druhom polčase ujalo vedenia zatiaľ 45-minútovou zlou hrou, Martin Dubrovka výborne zastavil hlavičku Ludwiga Augustinsona.

V Newcastli premenil penaltu brankár Dubrovka, ktorý odvrátil striedajúci Robin Quyson a umožnil tak Forburgu postup (77).

Štyri body Švédska z posledných 16 by im mali stačiť na zabezpečenie miestenky, zatiaľ čo Slovensko tak musí urobiť o tri body skôr, ako dôjde k finálovému stretu skupiny E proti Španielsku.

Hodnotenie hráčov

Švédsko: Olson (6), Lustik (6), Lindelof (6), Danielson (6), Augustinson (6), Olson (5), Ektol (5), Larson (6), Forburg (6), Berg (6), Izák (7)

Subs: Clausen (6), Quyson (7), Svensson (NA), Pengson (NA), Kraft (NA)

Slovensko: Dubrovka (6), Begarik (6), Satka (6), Screenier (6), Hoboken (5), Kukka (7), Hirozovsky (5), Kozelnik (5), Homsik (6), Mac (6), துடா (6)

Subs: Horaslin (5), Weiss (NA), Benz (NA), Thuris (NA), Hanko (NA)

Muž zápasu: Alexander Izák

A konečne bude mať Švédsko veľký úspech

Prvý polčas bol jasnou záležitosťou s jasnými šancami a nedostatkom vysokej kvality s vedomím, že Slovensko zabezpečí remízu do posledných 16.

Švédsko zaznamenalo po 31 minútach viac prihrávok ako v 90. minúte remízy proti Španielsku, v útočných oblastiach ich predviedlo ešte menej, zatiaľ čo Marek Homsik z hranice šestnástky vyrážal za Slovensko.

Rozhodca bol dokonca dostatočný a vyzval na zastavenie prvého polčasu bez zastavenia.

Ale keď sa Slovensko posúvalo viac dozadu, Švédsko po prestávke ožilo. Najprv Dubrovka vytvorila veľmi šokujúci zákrok, ktorým poprela ďalekú hlavičku Augustina z doručenia Seppa Larsona, z rohu postúpil obranca Marcus Danielson do dobrej pozície.

Obrázok:
Slovenský Milan Schreener rozohráva pod tlakom Švéda Christophera Olsena

Pôsobivý Alexander Isaac sa snažil vynútiť štartér, Michael Lustick prešiel od kríža k tyči, potom prešiel minimálne štyrmi výzvami. Doterajšie ciele súťaže.

Tímové správy

Slovensko zvíťazilo nad Poľskom 2: 1, vonku boli Hromata a Haraslin, ktorí nahradili Hirozovského a Kozelnika.

Švédsko zostáva v pondelok na nezmenenej hodnote 0: 0 so Španielskom.

Bol to brankár, ktorý prispel k celej najlepšej práci Dubrovky, a švédsky otvárač, ktorý chytil Quiza, keď bežal Goen. Dubrovka hádal tesne po svojej ľavej strane, ale vynikajúci penalta Forsberga bola pre neho príliš dobrá.

Slovensko muselo preradiť, väčšinu zápasu hralo negatívne a napriek neskorému tlaku na cieľ Švédska nedokázalo nájsť vyrovnanie.

Čo povedali manažéri

Švédsky šéf Šľacha Anderson: „Je dobré získať štyri body po dvoch zápasoch. Tento rok sme odohrali sedem zápasov, dostali sme iba jeden gól. Náš útok je dnes veľmi hodný a niekedy boli fantastické.“

„V prvom polčase sme nehrali tak, ako sme chceli. Slovensko sa pohybovalo veľmi dobre a nič nám nedalo. V druhom polčase sme bežali po zemi. Niekedy vám súperi robia problémy, ale je veľmi dobré, že sme boli schopní prevziať kontrolu nad zápasom. ““

Ohľadom Alexandra Isaaca: „Je skvelé ho vidieť na ihrisku. Je to veľký talent. Je to mladý hráč, má veľa priestoru na zlepšovanie. Myslím si, že od neho musí prísť oveľa viac vecí. Dnes hral dobre.“ „

Vyberte štatistiky

• Švédsko si udržiava čisté konto v úvodných dvoch zápasoch významného turnaja (majstrovstvá sveta a eurá), na predchádzajúcich majstrovstvách sveta v rokoch 2006 a 1974 už tretíkrát.
  • Švédsko strelilo 88 percent svojich gólov na európskom šampionáte v druhej polovici (23/26), čo je najvyššie percento na ktorejkoľvek strane turnaja s najmenej tromi gólmi.
  • Slovensku sa v tomto zápase nepodarilo zaznamenať strelu smerom na bránu, čo je druhýkrát v postupe na Euro 2020, keď sa to tímu nepodarilo (vrátane Turecka proti Taliansku). Je to prvýkrát, čo sa im nepodarilo zaznamenať aspoň jeden z 10 zápasov, ktoré odohrali na významných turnajoch (majstrovstvá sveta a eurá).
  • Alexander Isaac skončil šiestimi malými prepadmi proti Slovensku; Viac ako jeden hráč v doterajšom zápase na Euro 2020 a jeden švédsky hráč v jednej hre na jedného Tomáša Brolina v Euro.1992 (7V Dánsko).
READ  Dohoda o zdieľaní údajov so Slovenským futbalovým zväzom - novinky z európskeho herného priemyslu

Čo bude ďalej?

Posledný stret švédskej skupiny nastúpi proti Poľsku v stredu o 17:00, zatiaľ čo Slovensko čelí aj Španielsku.