Bodový kop Ethana Calbroitha prináša víťazstvo Severného Írska do 21 rokov nad Slovenskom

Štyri dni po tom, čo sa jeho vláda začala porážkou kvalifikácie Malty 4: 1 na Euro 2023, dokázal Schofield v druhom polčase nazbierať tri body o deväť minút neskôr, keď poslal Calbroide Ivana Krajricka mimo postu.

Slovensko bolo v úvodných výmenách prvé, ale Severné Írsko najskôr pohrozilo, strela Jacka Scotta bola odvrátená a rozšírila sa do horného rohu.

Diváci aj naďalej držali loptu vysoko a brankár Liverpoolu Liam Hughes Roland Calcik dobre zachránil a potom na svojom blízkom plagáte vyrazil útočníkov curling z priameho kopu do brvna.

Registrácia Do nášho denného spravodajcu

Spravodaj Znížte hluk

Jeho tím po streľbe zhromaždil Ethana Calbryho zo Severného Írska

Aaron Donnelly trafil diaľkovú hlavičku Kofiho Palmera, keď päť minút pred prestávkou trafilo Severné Írsko tyč, ale v prvom polčase boli druhí najlepší.

Po prestávke sa to zmenilo a Matej Trussa bol odmenený za nejaký trvalý tlak, keď z rohu stiahol Tonelliho a zvyšok upokojil.

Nasledovalo niekoľko šancí za sekundu. Dlhá lopta Galena Boyd-Munsa videla Troya Humea vo vzdialenejšej žrdi. Jeho hlavička v tvare kľučky, ktorá poslal Krazczyka do autu, Sam McGleland hlavičkoval po hlavičke Chrisa Con-Clarka, ale nedokázal prekonať brankára.

Con-Clark potom v dlhom zákrute vyštartoval na ľavú stranu, ale po zhodení štyroch obrancov nedokázal svoju strelu položiť.

Slovensko takmer vyrovnalo vyrovnávajúci gól, keď odrazená strela Petera Pocerneho smerovala na zlú stranu žrde, ale Hughes zostal bez pohnutia v poradí, ale Severné Írsko sa ujalo vedenia.

Con-Clark pridal takmer na 10 minút jednu sekundu a Krapschirk skvele klesol.