Ekonomika

Seminár o boji proti dezinformáciám na Taiwane, Slovensko | Taiwan News

TAIPEI (Taiwan News) – Taiwan a slovenský think tank GLOBSEC usporiadali v utorok (5. septembra) po prvý raz spoločný seminár o boji proti dezinformáciám.


Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 20 taiwanských odborníkov z rôznych inštitúcií vrátane Národnej komunikačnej komisie, Prospect Foundation, Národného inštitútu pre výskum obrany a bezpečnosti, Univerzity v Suzhou a taiwanskej platformy na kontrolu falošných správ Cafacts, informoval Slovenský ekonomický a kultúrny úrad v r. Taipei. oslobodenie


Námestník ministra zahraničných vecí Lee Chun (李淳) takmer ku všetkým prítomným poukázal na rivalitu medzi demokraciou a diktatúrou, pričom autoritárske režimy čoraz viac podkopávajú demokratické inštitúcie. Seminár vyzdvihuje priateľstvo medzi Taiwanom a Slovenskom a ich pevné odhodlanie spoločne brániť demokraciu a spoločné hodnoty, povedal Li.


Lee povedal, že Slovensko zohralo kľúčovú úlohu pri podpore Ukrajiny, ktorá je cieľom ruských dezinformačných snáh. Moskva sa podľa neho snaží narušiť sociálnu súdržnosť v rámci Slovenska a poškodiť jej vzťahy s Ukrajinou, k čomu môže Taiwan významne prispieť.


Zástupca Taiwanu na Slovensku Li Nan-yang (李南陽) uviedol, že Čína pokračuje vo vojenských provokáciách proti Taiwanu, čím testuje jeho obranné schopnosti. Využíva dezinformácie na rozdelenie taiwanskej spoločnosti a podkopanie jej vlády, pričom sa snaží vyvolať zmätok a strach a oslabiť odhodlanie a odolnosť Taiwanu, povedal.


Taiwan a Slovensko zdieľajú univerzálne hodnoty a ich záväzky voči slobode a demokracii slúžia ako základ ich partnerstva, povedal Lee. Táto výmena odborných vedomostí ešte viac prehĺbi priateľstvo medzi oboma krajinami, povedal.


Dvojstranné vzťahy medzi Taiwanom a Slovenskom sa v posledných rokoch prehĺbili. Obe krajiny Podpísané Protokol z prvého zasadnutia Taiwansko-slovenskej komisie pre hospodársku spoluprácu v decembri 2021 na vytvorenie mechanizmu pre budúce bilaterálne výmeny a spoluprácu v oblasti hospodárstva, obchodu, vzdelávania, vedeckého výskumu a cestovného ruchu.

READ  Slovenská vláda po odstúpení partnera stratila väčšinu


Zahraničný výbor NR SR v máji prijal uznesenie, ktoré podporilo účasť Taiwanu na Svetovom zdravotníckom zhromaždení.


Neskôr v júni pricestovala na Taiwan 26-členná slovenská vládna delegácia vedená námestníkom ministra hospodárstva Petrom Zvecom, aby spoluhostila Tretiu taiwansko-slovenskú komisiu pre hospodársku spoluprácu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close