Ekonomika

Škoda Enyaq iV: Oficiálna skica dokazuje, že elektrické SUV nezradia tradíciu – News – Auto
14.08.2020 06:00

Spoločnosť Enyaq použije pohonnú technológiu Volkswagen ID.3.

Autor:

Dlho očakávaná premiéra čisto elektrickej Škody sa neodolateľne blíži. Výrobca sa snaží skrátiť čakanie postupným odhalením novinky. Podľa oficiálnych náčrtov sa dizajn Enyaq hrdo prihlásil k rodine Mladá Boleslav.

pre 1. septembra tohto roku Český automobil Škoda vstúpi do novej éry. Predstaví úplne nový model na platforme MEB Group, ktorý je určený výlučne pre elektromobily. Z predchádzajúcich informácií vieme, že sa bude nazývať Enyaq a že na pohon použije technológiu Volkswagen ID.3. To znamená, že v základnej verzii bude poháňaný zadným elektrickým motorom s výkonom 109 kW (148 k), zatiaľ čo batérie s kapacitou 55 kWh by mali stačiť na dosiahnutie vzdialenosti 340 km.

Vo vyšších verziách sa kapacita batérie zvýši na 62 a 82 kWh. Okrem variantov pohonu zadných kolies budú k dispozícii aj štvorkolky a športová verzia RS nie je vylúčená. Enyaq je okrem toho určený ako praktické rodinné vozidlo s rázvorom 2 765 mm a batožinovým priestorom s objemom 585 litrov.

Interiér bude veľmi pripomínať súčasnú generáciu modelu Octavia, a to najmä vďaka umiestneniu infotainmentu a dvojramenného volantu. Displej však bude mať najväčšiu uhlopriečku zo všetkých modelov, 13 palcov. Virtuálny prístrojový panel je doplnený heads-up displejom s rozšírenou realitou.

Je to škoda, že sa nebude snažiť dôrazne poukazovať ...

Škoda sa nebude snažiť dôrazne odkazovať na elektrickú koncepciu s autonómnym dizajnom. Autor: Škoda

Pokiaľ ide o exteriérový dizajn, doteraz boli publikované iba fotografie maskovaných prototypov. Z oficiálnych náčrtov je zrejmé, že predná maska ​​bude koncepčne založená na najnovších modeloch značky, konkrétne od Scala, Kamiqu a vyššie uvedenej Octavie. Škoda sa preto nebude snažiť dôrazne poukazovať na elektrickú koncepciu s autonómnym dizajnom. Úsilie zdôrazniť dynamický potenciál vozidla bude možné vďaka natiahnutej čiare strechy.

READ  Ako čínsky „korozívny kapitál“ ovplyvňuje zahraničné vlády

Telo bude plniť nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu. Aerodynamické tvarovanie karosérie, ktorej koeficient odporu vzduchu je iba 0,27, čo je veľmi dobrý výsledok na SUV, pomôže znížiť spotrebu elektriny a tým rozšíriť dosah. Je to podobné ako u svetlometov. Používajú techniku ​​Matrix-LED, ale zároveň zachovávajú tradíciu kryštálového efektu.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho online verzie je priniesť vám aktuálne správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close