šport

Slová Ivana Kmotríka ml. Po príchode ŠK Slovana Bratislava

dnes 07:05
|

Generálny riaditeľ Slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Krátko po príchode „bielej“ expedície z Faerských ostrovov Klaksvík vyjadril veľké sklamanie zo zrušenia zápasu s domácim tímom KÍ.

Európska futbalová únia (UEFA) oficiálne zrušila piatkové zasadnutie 1. predbežného kola Ligy majstrov 2020/2021, na ktorom mal Slovan hrať na súperovej pôde. Domáce orgány nedovolili hosťom nastúpiť na výpravu v čase plánovaného výkopu (18,00 SEČ) pre prípady koronavírusu. Nemohli prísť na štadión, pretože porušili karanténu v krajine.

Kapitán slovanskej Bratislavy Vasil Božikov

Prečítajte si tiež

ŠK Slovan Bratislava reaguje na zrušenie zápasu s Kĺm Klaksvíkom

Generálny riaditeľ úradujúceho majstra Slovenskej republiky to označil za škandál. „Som plný negatívnych emócií. Je mi nepochopiteľné, čo sa môže stať na takej úrovni v takom čase. Cítim sa bezmocný a to, čo sa nám na Faerských ostrovoch stalo, je škandál. Malo by sa o tom rozhodnúť v teréne. , malo by to byť spravodlivé a to sa nestalo. Na druhej strane došlo k niekoľkým chybám a procesy boli zbytočne aplikované.

Na jednu skupinu uplatnili dve rôzne rozhodnutia, hráčov a implementačný tím sme umiestnili do 14-dňovej karantény a ostatní nemusia. Úmyselne postupovali. V karanténe boli paradoxne iba tí, ktorí mohli zasahovať do zápasu, a preto sme sa nemohli dostať do zápasu. Vidím to ako diskrimináciu a našu škodu, “ povedal Kmotr Jr. media.

Domáci hráči sa zahrievali priamo na trávniku takmer hodinu pred začiatkom, miestny kanál vysielal pred zápasom televízne štúdio s niekoľkými hosťami. Neprítomný však nebol, ale podľa správ z médií mal pri svojej náhradnej expedícii prípad koronavírusu. Tímy oboch tímov žiarili na webových stránkach uefa.com.

„Nedostali sme povolenie, inak by nás polícia mohla zatknúť za porušenie karantény,“ uvedený športový riaditeľ „bielych“ Richarda Trutza pre RTVS. Na štadióne bol delegát UEFA, kde sa stále čakali na ďalšie kroky vrátane možného zlyhania proti Slovanom. Neskoro v piatok večer sa na webovej stránke UEFA objavili informácie, ktoré by domáci tím mal posunúť ďalej.

READ  Majstrovstvá sveta juniorov 3 hviezdy: Pivovary, Liesel a Andre Star Deň 4
ŠK Slovan na Faerských ostrovoch.

Prečítajte si tiež

Hráči ŠK Slovan nemohli začať zápas, takže to bolo pravdepodobne …

„Od rána sme čakali na opakovaný test Marek Riga, ktorý bol v druhej skupine pozitívny. Výsledok sme dosiahli o 11:30, dostali sme o 14:30. Nevedeli sme, či hráme alebo nie. Vyvinuli sme všetko úsilie poslať žiadosť, aby na základe skutočných skutočností boli hráči, ktorí neprišli do styku s infikovanou osobou, prepustení z karantény. Splnili sme všetky normy a venovali sme mimoriadnu pozornosť. Stalo sa to však znova a na základe toho sme boli vylúčené zo súťaže.

Ak je skutočne pravda, že zápas bol kontaminovaný, čo sú pre mňa nové informácie, keďže som sa práve dostal z lietadla, určite sa budeme lákať a bojovať. Zaujímalo by ma, ako na to bude UEFA reagovať. Pretože sme už formálne protestovali v piatok ráno, pred stretnutím s delegátom, kroky, ktoré podnikli faerské orgány. Som sklamaný, znechutený a neviem, ako ďalej, je to neviditeľné, “ opísal piatkové udalosti Kmotr Jr.

Nechcel špekulovať, či domáci klub vynaložil úsilie na zabránenie duelu: „Je ťažké to komentovať. Nechcem tiež spochybňovať testy, ktoré vykonali na Faerských ostrovoch. Chcem iba, aby sa tí, ktorí boli negatívni, mohli pripojiť. Na konci sme mali viac ako 30 hráčov.“ tam, ktorý mal negatívne testy na Slovensku aj na Faerských ostrovoch. Nemohli sme nastúpiť iba kvôli miestnemu administratívnemu pracovníkovi, ktorý nám pridelil karanténu. Rozdelil ju a určil, kto musí a kto nemusí ísť do karantény. ““

Generálny riaditeľ tiež vyjadril presvedčenie, že Slovan urobil maximum, aby zahral zápas: „Ako klub sme sa urobili, čo bolo v našich silách, aby sme sa pripojili. Nepozerali sme sa, koľko to bude stáť. Momentálne sme povinní urobiť všetko, čo bolo v našich silách, aby sme mohli zápas začať. druhý tím. Budeme bojovať legálnym spôsobom. Uvidíme, ako UEFA reaguje na našu trojstrannú sťažnosť, v ktorej sme zhrnuli skutočné chyby domácej strany. ““

READ  VIDEO: Liga majstrov: utorok, výsledky

Manuel Neuer diverzifikoval svoj tréning šialenou výzvou:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close