Hlavné správy

Slovensko od 15. októbra ukladá nové pravidlá vstupu

Úrady na Slovensku uplatnili nové zmeny v pravidlách vstupu pre cestovateľov, ktorí chcú vstúpiť do stredoeurópskej krajiny, ktoré začnú platiť 15. októbra, uviedlo tamojšie ministerstvo vnútra.

Podľa vyhlásenia toho istého ministerstva SchengenVisaInfo.com uvádza, že všetci cestujúci vo veku 12 rokov a starší budú povinní zaregistrovať sa na eHranica po príchode na Slovensko.

Ministerstvo vnútra potvrdilo, že v existujúcich izolačných pravidlách došlo k novým zmenám.

Dĺžka izolácie po vstupe na Slovensko sa zhoduje s národnou dĺžkou izolácie – s asymptomatickým priebehom izolácie po vstupe na Slovensko; Končí sa desiaty deň. Dĺžka izolácie sa spočiatku končí prijatím negatívneho testu PCR piaty deň. “ Informuje o tom správa zverejnená tým istým ministerstvom.

Cestovatelia, ktorí sú úplne očkovaní a plánujú vstup na Slovensko, musia pri vstupe na Slovensko preukázať stav očkovania.

  • Údaje o mene a priezvisku
  • dátum narodenia
  • Názov očkovacej látky
  • Celkový počet dávok očkovacej látky, ktoré cestovateľ užil
  • Dátum posledného očkovania

Cestujúci, ktorí sú držiteľmi národného imunizačného osvedčenia, sa musí uistiť, že osvedčenie je v angličtine.

Ministerstvo objasnilo, že nie všetci jedinci, ktorí tieto požiadavky nesplnia, budú považovaní za plne očkovaných.

Úrady na Slovensku oznámili, že cestujúci zo Spojených arabských emirátov (SAE) nebudú povinní testovať korónu, pretože je zaradená do zoznamu krajín oslobodených od týchto požiadaviek.

Podľa rokovaní s Ministerstvom dopravy SR sa povinná segregácia nevzťahuje na osoby vstupujúce na územie Slovenskej republiky na účely získavania pracovných povolení a príslušných dokumentov pre odvetvie verejnej dopravy. A vodič nákladného auta v Slovenskej republike a potvrdenie tejto skutočnosti môže byť preukázaný pri vstupe na územie Slovenskej republiky, “ Správa hovorí.

Ten istý dôkaz tiež objasňuje, že títo jedinci by mali dať negatívny výsledok testu na koronavírus, ktorý netrvá dlhšie ako 72 hodín.

READ  Slovenský zákonodarca dúfa, že EÚ „vstane“ a postaví sa na stranu Taiwanu

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bolo na Slovensku pozitívne testovaných na koronavírus 422 614 ľudí na Slovensku. Z rovnakých dôkazov navyše vyplýva, že v rovnakom období na Slovensku na vírus zomrelo viac ako 12 700 ľudí.

Podľa údajov WHO Slovensko zaznamenalo 1 690 nových infekcií COVID-19 a 15 úmrtí.

Slovenská vláda predtým oznámila, že uvoľní svoju hraničnú vládu, pričom trvala na tom, aby razie vykonávali iba príslušníci policajného zboru.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close