Zábava

Slovenský škandál: Slovenskí špióni a policajti čelia pred predčasnými voľbami obvineniu z korupcie

Bratislava: Bývalí a súčasní lídri SlovenskoŠpionážna agentúra a päť policajných a spravodajských predstaviteľov boli obvinení zo zneužitia moci a zločineckého sprisahania, oznámil vo štvrtok najvyšší policajný predstaviteľ v škandále, ktorý bývalý šéf nazval „policajným sprisahaním“ pred blížiacimi sa predčasnými voľbami.
Štefan Hamran Obvineniu zo zneužitia právomoci v podobnom, no samostatnom prípade čelí aj šéf komisie pre národnú bezpečnosť a bývalý šéf špionážnej agentúry známej ako SIS.
V prvom prípade Hamran uviedol, že sedem ľudí sa sprisahalo ako zločinecká skupina vedená podnikateľom identifikovaným ako Peter Kay, aby zablokovala vyšetrovanie korupčných káuz v ére bývalého ľavicového premiéra. Róbert Figo Pred rokom 2020.
V dôsledku ich konania boli zadržaní štyria vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry a obvinení z marenia dôkazov až do zrušenia obvinenia súdom.
V druhom prípade boli títo dvaja obvinení zo sprisahania s cieľom odvolať úradníkov s bezpečnostnými právomocami, ktoré úradníkom umožňujú prístup k utajovaným informáciám.
Slovensko je pred predčasnými voľbami rozdelené. Fico, ktorý sa chce vrátiť k moci, tento krok obvinil tak tesne pred voľbami, že by to poškodilo jeho stranu aj opozíciu. Jeho odporcovia tvrdia, že polícia by mala obvinenia vyšetriť.
Figo vývoj označil za „policajný puč“, žiadal odvolanie Hamrana a zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by sa o tejto otázke diskutovalo.
Prezidentka Zuzana Čaputová sa má v piatok stretnúť s členmi súčasnej úradníckej vlády, aby prediskutovali oznámenie.
Figova ľavicová strana Smr-sociálna demokratická strana prehrala parlamentné voľby v roku 2020 a nahradila ju koaličná vláda, ktorej strany viedli kampaň na protikorupčný lístok.
Od nástupu novej vlády k moci bolo mnoho vysokých úradníkov, policajtov, sudcov, prokurátorov, politikov a podnikateľov obvinených z korupcie a iných trestných činov.
„Nech si polícia robí svoju prácu,“ povedal bývalý premiér Eduard Heger.
Slovensko čakajú 30. septembra predčasné voľby po tom, ako Hegerova vláda v decembri prehrala v parlamente nedôveru.
Fico, ktorý je na rozdiel od predchádzajúcej vlády proti vojenskej pomoci Ukrajine vo vojne s Ruskom, podľa nedávnych prieskumov pravdepodobne vyhrá rýchle hlasovanie.

function loadGtagEvents(isGoogleCampaignActive) { if (!isGoogleCampaignActive) { return; } var id = document.getElementById('toi-plus-google-campaign'); if (id) { return; } (function(f, b, e, v, n, t, s) { t = b.createElement(e); t.async = !0; t.defer = !0; t.src = v; t.id = 'toi-plus-google-campaign'; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s); })(f, b, e, 'https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-877820074', n, t, s); };

window.TimesApps = window.TimesApps || {}; var TimesApps = window.TimesApps; TimesApps.toiPlusEvents = function(config) { var isConfigAvailable = "toiplus_site_settings" in f && "isFBCampaignActive" in f.toiplus_site_settings && "isGoogleCampaignActive" in f.toiplus_site_settings; var isPrimeUser = window.isPrime; if (isConfigAvailable && !isPrimeUser) { loadGtagEvents(f.toiplus_site_settings.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(f.toiplus_site_settings.isFBCampaignActive); } else { var JarvisUrl="https://jarvis.indiatimes.com/v1/feeds/toi_plus/site_settings/643526e21443833f0c454615?db_env=published"; window.getFromClient(JarvisUrl, function(config){ if (config) { loadGtagEvents(config?.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(config?.isFBCampaignActive); } }) } }; })( window, document, 'script', );

READ  Príbeh, prečo si Newcastle „vypožičal“ príležitosť „David Alaba“ anonymne“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close