Hlavné správy

Smer-SD spustí mimoriadnu schôdzu parlamentu k nelegálnej migrácii

Bratislava 3. septembra (DASR) – To, čo sa deje v južných okresoch Slovenska, je zásadným zvratom vládnej politiky, povedal na nedeľnej tlačovej konferencii líder Smeru-SD Robert Figo. V tejto veci by sa mala konať mimoriadna schôdza parlamentu.
Fico nehodnotí súčasnú situáciu ako výsledok benevolencie, ale priamo cieľ súčasnej vlády. „Robí sa všetko pre to, aby sa na hranice Slovenska dostalo čo najviac migrantov,“ zdôraznil Figo s tým, že situáciu rieši legalizácia pobytu migrantov namiesto ochrany pred infiltráciou.
Líder Smar-SD spochybnil aj fakt, že všetci migranti boli vojnoví utečenci, pričom poukázal na to, že väčšinu z nich nemožno spoľahlivo identifikovať. „Všetci sú Sýrčania, všetci sú z Aleppa, všetci sa narodili 1. januára,“ povedal Welki s odkazom na Krutisove osobné skúsenosti.
Figo sa obáva, že počet nelegálnych imigrantov na Slovensku môže narásť. „Páchne to tu humanitárnou krízou,“ zdôraznil.
Polícia a ministerstvo vnútra uviedli, že nasadili všetky sily a prostriedky na zabezpečenie poriadku a bezpečnosti v súvislosti s nelegálnou migráciou a dodali, že na Slovensku nebolo zaznamenané žiadne narušenie verejného poriadku migrantmi.

READ  22. júla 2022 správy z Ruska a Ukrajiny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close