Svet

Spojené štáty nariadili okamžité vyhostenie rodín zamestnancov veľvyslanectva z Ukrajiny

KYJEV, KOMPAS.com – Príkaz rodinám zamestnancov Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických (US Department of State) veľvyslanectvo Veľké USA žije Ukrajina Vyprázdňovanie musí začať najneskôr v pondelok (24.1.2022).

Ministerstvo budúci týždeň oznámi, že jeho občania na Ukrajine budú odlietať komerčnými letmi „až do odvolania“, uviedol predstaviteľ. Denná pošta Sobota (22.1.2022).

čítaj viac: Predpovede ruského útoku na Ukrajinu od kybernetického po veľkú inváziu

Príkaz prichádza po ministrovi zahraničných vecí USA Anthonym Blingenovi a ministrovi zahraničných vecí Rusko Sergej Lavrov sa v piatok (21.1.2022) stretol v Ženeve na krízových rokovaniach o ukrajinskej kríze.

Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij predpovedal „rozsiahlu“ vojnu s Ruskom, ak sa superveľmoc bude snažiť obsadiť priemyselné mesto Charkov. Domnieva sa, že oblasť je terčom útoku z dôvodu početnej rusky hovoriacej populácie.

Želenskij sa domnieva, že Charkov na východe Ukrajiny je druhým najväčším mestom bývalej sovietskej republiky s počtom obyvateľov asi 1,4 milióna a je „dôstojným“ cieľom pre Vladimira Putina.

Blingen povedal, že nedošlo k žiadnemu pokroku v rozhovoroch so Spojenými štátmi, bývalým rivalom z čias studenej vojny, v snahe vyhnúť sa vojne, o ktorej sa domnieva, že je bezprostredná s Ukrajinou.

čítaj viac: Nemecko, ktoré sa zdráha dodávať zbrane nepriateľom Ruska, pošle na Ukrajinu poľnú nemocnicu

Keď sa vyjadril k veľvyslanectvo V stredu (19.1.2022) po stretnutí Američanov v Kyjeve s prezidentom Zhelenským Blinken varoval, že Rusko by mohlo zaútočiť na Ukrajinu vo „veľmi krátkom čase“.

Vláda sa začiatkom tohto týždňa stretla s prezidentom Zhelenským பிடன் Uviedla, že krajine poskytne ďalších 200 miliónov dolárov (2,8 bilióna Rp) na obrannú vojenskú pomoc. Invázia Rusko.

„Vieme, že (Rusko) plánuje zvýšiť túto silu v krátkodobom horizonte.“ Blingen povedal zamestnancom veľvyslanectva v Kyjeve:

READ  Ďalšie šokujúce VIDEO z USA: Neznáma osoba chladne strieľala pri krviprelievaní na policajtov v aute

„To dáva prezidentovi Putinovi možnosť podniknúť v krátkodobom horizonte agresívnejšie opatrenia proti Ukrajine,“ povedal Blingen.

čítaj viac: Dialóg medzi USA a Ruskom o Ukrajine sa opäť končí, súhlasí však s uvoľnením napätia

Povedal, že mierové diplomatické riešenie je stále prioritou, zdôraznil však, že situácia plne reaguje na kroky ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Naozaj dúfam, že to dokážeme udržať na diplomatickej a mierovej ceste, ale nakoniec to bude rozhodnutie prezidenta Putina,“ povedal Blingen.

Vo štvrtok (20.1.2022) Biden varoval, že akýkoľvek pohyb ruských jednotiek za ukrajinskú hranicu by vytvoril inváziu. Moskva bude musieť za takýto čin zaplatiť vysokú cenu.

„S prezidentom Putinom mám úplne jasno,“ povedal Biden. Nepochopil to zle: každá, každá zhromaždená ruská frakcia sa presúva cez ukrajinskú hranicu, čo je invázia.

Na otázku, či Ukrajina ohrozuje Rusko, ruský minister obrany odpovedal: „Nebojíme sa nikoho, ani Spojených štátov.“

Získajte aktualizácie Správa o výbere A dôležité správy Každý deň z Kompas.com. Pripojme sa k telegramovému tímu „Kompas.com News Update“, ako kliknúť na odkaz https://t.me/kompascomupdate, Potom sa pripojte. Najprv si musíte do mobilného telefónu nainštalovať aplikáciu Telegram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close