Veda

Štúdia zistila, že miera cukrovky môže medzi mladými ľuďmi v USA stúpaťCNN
,

Výskumníci tvrdia, že ak budú trendy pokračovať, počet ľudí mladších ako 20 rokov s cukrovkou 2. typu v USA by sa mohol do roku 2060 zvýšiť približne o 675 % v porovnaní so 65 % nárastom medzi mladými ľuďmi s cukrovkou 1. typu.

Diabetes 1. typu – pri ktorom pankreas tvorí málo alebo žiadny inzulín – je bežnejší u mladých ľudí v USA, ale typ 2 – pri ktorom telo nevyužíva inzulín tak, ako by mal – v tejto vekovej skupine „výrazne vzrástol“. , podľa Disease Control and Prevention. Podľa centra skupiny za posledné dve desaťročia.

nové štúdiumŠtúdia Diabetes in Youth, publikovaná tento mesiac v časopise American Diabetes Association, Diabetes Care, použila údaje z vyhľadávania, ktoré financujú CDC a National Institutes of Health.

Vedci zistili, že ak sa miera výskytu z roku 2017 počas nasledujúcich desaťročí nezmení, počet mladých ľudí s oboma typmi cukrovky sa zvýši o 12 %, z 213 000 na 239 000. Ak sa však bude incidencia naďalej zvyšovať tak rýchlo ako v rokoch 2002 až 2017, do roku 2060 by mohlo mať cukrovku 526 000 mladých ľudí.

Vedci tvrdia, že u mladých ľudí, ktorí sú černosi, hispánci, Ázijci, tichomorskí ostrovania a indiáni/pôvodní obyvatelia Aljašky, je väčšia pravdepodobnosť, že budú trpieť cukrovkou 2. typu častejšie ako belosi.

CDC tvrdí, že významný nárast očakávanej miery cukrovky 2. typu môže byť spôsobený niekoľkými dôvodmi, vrátane rastúcej miery detskej obezity a prítomnosti cukrovky medzi ľuďmi v plodnom veku.

Ľudia s cukrovkou sú vystavení riziku komplikácií vrátane poškodenia nervov, problémov so zrakom a sluchom, ochorenia obličiek, srdcových ochorení a predčasnej smrti. Vedci poznamenali, že ochorenie sa môže zhoršiť rýchlejšie u mladých ľudí ako u dospelých, čo si vyžaduje skoršiu lekársku starostlivosť. To by zase mohlo zvýšiť dopyt po systémoch zdravotnej starostlivosti v USA a viesť k zvýšeným nákladom na zdravotnú starostlivosť.

„Tento nový výskum by mal slúžiť ako budíček pre nás všetkých. Je dôležité, aby sme svoje úsilie zamerali na zabezpečenie toho, aby všetci Američania, najmä naši mladí ľudia, boli čo najzdravší.“ Riaditeľ Dr. Debra Houryová uviedla vo vyhlásení.

Christopher Holliday, riaditeľ divízie prekladov diabetu agentúry, označil zistenia za „alarmujúce“.

„Prekvapujúce odhady tejto štúdie týkajúce sa cukrovky 2. typu ukazujú, prečo je dôležité presadzovať spravodlivosť v zdraví a znižovať prehlbujúce sa rozdiely, ktoré si už vyberajú daň na zdraví ľudí,“ uviedli vo vyhlásení.

READ  Traja podozriví zatknutí za krádež v 26 ázijských amerických rodinách v Colorade a Wyomingu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close