Veda

Tajomné pruhy svetla na nočnej oblohe klamú Kalifornčanov

Na oblohe v oblasti Sacramento boli v piatok večer pozorované záhadné pruhy svetla, ktoré zmätili zabávačov na Deň svätého Patrika, ktorí potom zverejnili videá z tohto úžasného pohľadu na sociálne siete.

Jaime Hernandez bol v King Kong Brewing Company v Sacramente na oslave Dňa svätého Patrika, keď niektorí zo skupiny uvideli svetlá. Hernandez rýchlo začal natáčať. V sobotu povedal, že to skončilo asi za 40 sekúnd.

„V prvom rade sme boli v šoku, ale ohromení, že sme to videli,“ uviedol Hernandez v e-maile. „Nikto z nás nikdy nič podobné nevidel.“

majiteľ pivovaru Hernandezovo video zverejnené na InstagramePýta sa, či niekto dokáže vyriešiť záhadu.

Jonathan McDowell hovorí, že môže. McDowell je astrofyzik z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. McDowell v sobotu v rozhovore pre The Associated Press uviedol, že si je na 99,9 % istý, že pruhy svetla pochádzajú z horiaceho vesmírneho odpadu.

McDowell povedal, že japonský komunikačný balík, ktorý prenáša informácie z Medzinárodnej vesmírnej stanice na komunikačný satelit a potom späť na Zem, sa stal zastaraným v roku 2017, keď bol satelit vyradený. McDowell uviedol, že zariadenie, ktoré váži 683 libier, malo byť z vesmírnej stanice odstránené v roku 2020, pretože zaberá cenný priestor a úplne zhorí.

Horiace kúsky trosiek vytvorili na oblohe „veľkolepú svetelnú šou,“ povedal McDowell. Odhadli, že trosky boli vysoké asi 40 míľ a pohybovali sa rýchlosťou tisícok míľ za hodinu.

Povedal, že americké vesmírne sily potvrdili cestu opätovného vstupu ponad Kaliforniu pre Inter-Orbit Communications System a načasovanie je v súlade s tým, čo ľudia videli na oblohe. Space Force nebolo možné okamžite kontaktovať s otázkami v sobotu.

– Jennifer McDermott The Associated Press

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close