šport

Tatar sa v prvý deň NHL cítil ako vo videohre | Stall Mates

Nikoho by nemalo prekvapiť, akí súťaživí sú športovci NHL. Je to súčasť toho, čo ich priviedlo na úroveň, kde môžu hrať na najvyššej úrovni na svete.

„Bol som pekelne nervózny, bolo to šialené,“ spomínal Tatar na prvý povolaný do Detroitu Red Wings.

Kto by mu to mohol vyčítať, nielen na vašej ceste do Národnej hokejovej ligy, ale za Tatara kráčal do šatne naplnenej niektorými z najväčších lídrov, akých hra kedy videla. Najlepší hráči, akých hra kedy videla.

„Všetko sa pre mňa zbehlo tak rýchlo, prišiel som priamo zo slovenskej ligy do šatne Detroitu Red Wings. Môj prvý zápas som hral s (Pavelom) Tatsukom, (Henrikom) Zetterbergom a (Niklasom) Lidstromom. Cítil som sa, akoby som žil v zápase EA Sports NHL. Bol som veľmi nervózny.“

Ak by vám nestačilo odohrať prvý zápas v NHL s hráčmi ako Niklas Lidstrom a Henrik Zetterberg, predstavte si, ako sa Tatar cítil, keď sa prvýkrát rozhliadol po šatni.

Bola to skutočná, nie nejaká videohra. Vedľa jeho vlastnej menovky bol Kúzelný muž Pavel Tatchuk.

Tatarov prvý spolujazdec.

„Snažil som sa ho sledovať a všetko, čo robí,“ spomínal Tatar, „chcel som byť čo najbližšie, byť rovnaký. Viete, že je Rus a ja som Slovák, a mám pocit, že sme. Veľmi spätí. Jednoducho, boli sme od prírody blízke krajiny. Rozumieme si z pohľadu toho druhého. Takže to bolo skvelé.“

Možno dobre, kým si Tatar neuvedomí, aký konkurencieschopný je Datsyuk. Sedenie vedľa neho v šatni možno pomohlo obom pochádzať z podobných častí sveta, no Tadzukič sa tam, kde je, nedostal bez zúrivej rivality. Ďalšia vec, ktorú Tatar vie, sedenie vedľa Tatsukiho, podnieti jeho ambicióznu jazdu a zmení sa na akúsi hru.

READ  MŠK Žilina odišiel do Dubaja na tréningové turné Africa FC

„Vždy sme hrali tieto minihry, viete, že bol veľmi súťaživý,“ povedal Tatar, „pamätám si, keď sme vošli do šatne a váš dres visel na vešiaku. Pau dal bodku do miestnosti) a my Zobral by som vešiak. Hoď a hraj sa s tým, kto je k tomu bodu najbližšie. Označíme bod a niekto musí byť blízko toho bodu pomocou vešiakov. Sú to len maličkosti. Vždy hráme nejakú hru.

„Vždy to bolo niečo,“ dodal Tatar dôrazne, „stále sme robili niečo súťažné a bola to zábava.“

S prvou Tatarovou šatňou v NHL naplnenou hráčmi boli Red Wings uprostred 25 sezón v play-off za sebou. Tatar mal vo svojej prvej sezóne len 20 rokov a zatiaľ čo na jednej strane stajne mal skvelého Tatsuka, na druhej strane bol trochu na dôchodku.

„Justin Abdelkader bol chalan vedľa mňa a bol skoro v mojom veku. Bol o niečo starší, ale ja som bol vtedy najmladší chalan v šatni, takže som sa stýkal s trošku staršími chalanmi.“

Teraz v šatni Devils sa úlohy obrátili. V 32 rokoch je o rok mladším druhým najstarším členom šatne diablov Brendan SmithObaja začali svoju kariéru v organizácii Red Wings ako jeden z mála prominentných lídrov hry.

Pokiaľ ide o predzápasové rutiny, niektorí športovci majú rutinu, ktorá sa nedá prerušiť a musí byť vykonaná do T, ale prekvapivo Datsyuk nemá nič také ťažké, čo by Tatar mal vedieť. Najviac vyniklo, ako dobre bol pripravený na každú noc.

„Paw, vždy to bol veľmi tvrdý robotník. Bolo skvelé vidieť superhviezdu. Neflákajú sa, pracujú veľmi tvrdo. Myslím, že ma nasmerovali správnym smerom.“

Je jasné, odkiaľ pochádza Tatarkov pohyb. Ak ho sledujete vo futbale pred zápasom, viete, že tu nie je nikto, kto by chcel vyhrať. Smith pripomína Tatara, možno odraz vyrastania v šatni ako Red Wings v najvyššej lige.

READ  Slovensko vs Bielorusko: Priamy prenos, TV kanál, Čas výkopu a ako sa pozerať

„Chcem byť ako oni,“ povedal Tatar o superhviezdach v šatni Wings.

Prečítajte si bývalých spolužiakov: Sergey Brylin | Ken Danyko | Scott Gomez | Brendan Smith

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close