Tenis, WTA – Wimbledon 2022: Rybakina zosadila z trónu Martiča

Do štvrťfinále postúpila 17. nasadená Elina Rybakina z Kazachstanu. Wimbledon Porážkou Chorvátov Petra Martica v priamych setoch v All England Lawn Tennis and Croquet Club v Londýne v pondelok.

Rybkina potrebovala hodinu a 21 minút na to, aby porazila Martica 7-5, 6-3, pričom na ceste k víťazstvu zasiahla 6 es.

Rodáčka z Moskvy Rybakina na 23. priečke si zahrá s víťazkou zápasu medzi Francúzkou Alize Garnetovou a Austrálčankou Ajlou Domljanovičovou v osemfinále.

Dvadsaťtriročná hráčka nestratila ani set v štyroch kolách týchto štrnástich dní a porazila americkú porazenú Coco Vandewegheovú (7:6 (2), 7:5), Kanaďanku Biancu Andreescuovú (6:4, 7:6 (5)). ) a Číňan Qinwen Zheng (7-6 (4), 7-5) v predchádzajúcich zápasoch vo dvoch setoch.

Vyrovná sa to jeho najlepšiemu výkonu na Grand Slame so štvrťfinálovou účasťou na Roland-Carros v roku 2021.

Wimbledon (Grand Slam), výsledky štvrtého kola (All England Lawn Tennis & Croquet Club, Bull)