Veda

Veterán americkej armády po prvej transplantácii oka na svete v New Yorku opäť získal zrak

Aaron James (vľavo) s doktorom Eduardom de Rodriguezom.

V historickom medicínskom úspechu lekári z New York University Langone Health vykonali prvú operáciu na svete zahŕňajúcu úplnú transplantáciu oka a čiastočnú transplantáciu tváre 46-ročnému armádnemu veteránovi z Arkansasu. Aaron James, ktorý prežil elektrickú nehodu pod vysokým napätím, musel podstúpiť 21-hodinový chirurgický zákrok, ktorý mu nahradil päťdesiat percent štruktúry tváre.

podľa a uvoľniť Podľa nemocnice operácia zahŕňala transplantáciu celého ľavého oka a časti tváre od jedného darcu, čím sa stala prvou ľudskou transplantáciou celého oka v histórii a jediným úspešným prípadom kombinovanej transplantácie svojho druhu.

Výsledok opätovného získania zraku v jeho čerstvo transplantovanom ľavom oku je stále neistý.

Lekársky tím v NYU Langone Health venoval svoje úsilie aj zlepšeniu vzhľadu jeho novej tváre poskytnutím štrukturálnej podpory implantovanej očnej jamke a očnému viečku.

Najnovšie a aktuálne správy na NDTV

Operáciu vykonal 27. mája tím viac ako 140 chirurgov, zdravotných sestier a iných zdravotníckych pracovníkov pod vedením MUDr. Eduarda D. Rodrigueza, DDS, riaditeľa Programu transplantácií tváre, spolu s Helen L. Kimmel, profesor rekonštrukčných plastov. chirurga a predseda oddelenia plastickej chirurgie Hansjörga Weissa na NYU Langone.

Dr. Rodriguez povedal: „Aaron je mimoriadne motivovaný získať späť funkciu a nezávislosť, ktorú stratil od svojho zranenia. Lepšieho pacienta sme si ani nemohli želať.“ „Náš úspech v tomto dôležitom úsilí pripisujeme výnimočnej inštitucionálnej podpore, ktorú sme dostali na NYU Langone, a neochvejnej oddanosti nášho tímu svetovej triedy poskytovaniu najvyššej úrovne starostlivosti našim pacientom. Tento úspech odráža našu schopnosť prispôsobiť sa. najťažšie výzvy a poháňajú neustály pokrok v oblasti transplantácií a mimo nej.“

Tento bezprecedentný míľnik otvára cestu novým príležitostiam vo vývoji budúcich objavov v terapii zraku a iných súvisiacich oblastiach medicíny.

READ  Staroveký výskum fosílií ukazuje, že ľudia existovali v Severnej Amerike oveľa skôr, ako si vedci mysleli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close