Zábava

Zameranie na hlasovanie: Možnosti tri mesiace po voľbách

Nedávny prieskum verejnej mienky agentúry Focus ukázal, ako politická podpora vzrástla tri mesiace po všeobecných voľbách.

Aj keď Onano Igora Madoviča po všeobecných voľbách 29. februára stratil určitú podporu, zdá sa, že niektorí jeho koaliční partneri si získali obľubu.

Vyplynulo to z nedávneho prieskumu agentúry Focus Projekt Na delo odvysiela súkromná TV Marcasa 14. až 21. mája z 1 011 respondentov.

Šesť strán v parlamente

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je silná strana s podporou 22,9 percenta respondentov. Vo všeobecných voľbách získal 25,02 percenta hlasov.

Na rad prišiel Smear s podporou 21,6 percenta respondentov a Sme Rodina s 11,2 percentami.

Súvisiaci článokPosledný prieskum ukazuje, že Kiskova strana už nie je v parlamente čítaj viac

Ďalšími stranami v parlamente sú krajne pravicová Kotlebovská strana s našim Slovenskom (ĽSNS) 9,7 percenta, Nezávislosť a jednota (SASS) 8 percentami a mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) 6,5 percenta.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) to nedokázalo a získalo iba podporu 4,8 percenta respondentov. Strana mladšej koalície Sa Ľudí získa iba 4,3 percenta hlasov mimo parlamentu.

Priority boli vypočítané z odpovedí 73,1 percenta respondentov, ktorí sa zúčastnili volieb. Ďalších 17,2 percenta uviedlo, že nebude voliť, zatiaľ čo 9,7 percenta uviedlo, že nebolo rozhodnuté.

Drobné zmeny v koaličnej podpore

Nenavrhuje významné zmeny v možnostiach hlasovania.

„Z epidemiologického hľadiska Slovensko zvládlo krízu s korónovými vírusmi dobre, takže toto kritické obdobie príliš neovplyvnilo možnosti,“ uviedol Martin Slociarik, prezident agentúry Focus. Sme citovaní denne.

Môžete vidieť niekoľko zmien. Ozano, ktorý mesiac po voľbách získal v ankete Focus iba 24,4 percenta hlasov, je v aktuálnom prieskume mierne z 22,9 percenta.

„Často stráca hlasy pre svojich koaličných partnerov Sme Rodina a Sass,“ uviedol Slociaric. Prvý z nich získal vo februárových všeobecných voľbách 8,24 percenta, zatiaľ čo druhý získal iba 6,22 percenta.

READ  Tradície, ktoré vám prinášajú šťastie | Zábava

Okrem problémov týkajúcich sa vypuknutia korónového vírusu sa Madovic musel vysporiadať s kritikou Sassa a SaudĽ za bezpečnostné opatrenia zavedené počas veľkonočných sviatkov. Vodca Sassu a minister hospodárstva Richard Sulak sa navyše s Matovičom často stretával kvôli niektorým ekonomickým témam, ako napríklad zatváranie obchodov v nedeľu aj po skončení krízy s korónovými vírusmi.

Televízia Marcasa poukázala na to, že omáčka mohla mať pravdepodobne úžitok z kritiky TVaNO.

25. mája 2020 o 13:13 | Zostavené zamestnancami publika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close