Zábava

Žena Maidenhead pokutovala 4 kg za nelegálny dovoz šteniat zo Slovenska do obchodu s domácimi zvieratami

Žena z Maidenheadu dostala pokutu vo výške 4 000 000 za nelegálny dovoz šteniat zo Slovenska.

Moniku Tarasovikovú (32 rokov) z Belmont Crescent, ktorá z domu viedla nelegálny obchod s domácimi zvieratami, chytili, keď zákazník šiel na miestnu veterinárnu radu so znepokojením nad šteniatkom, ktoré si priniesli na svoju operáciu.

Sarah Stevens, referentka kvality obchodu v Royal Borough of Windsor & Maidenhead, povedala: „Zákazník kúpil šteniatko v dobrej viere, bol však znepokojený jeho zdravím a pochyboval o legitimite predaja, takže ho vrátili pani Tarasovikovej.

“Keď som išla do domu pani Tarasovikovej, videla som tiež pôvodné šteniatko a ďalšiu Shiba Innasovú, aby som sa ubezpečila, že sú bezpečne izolované.”

„Dvaja nezávislí veterinári potvrdili, že šteniatka boli oveľa mladšie ako vek odporúčaný v pase domáceho miláčika, čo znamená, že boli príliš mladí na vakcínu proti besnote, a preto ich nebolo možné legálne a bezpečne dopraviť do Spojeného kráľovstva.“

Súd sa dozvedel, že Tarasoviková inzerovala šteniatka na predaj na známych webových stránkach o domácich miláčikoch.

Nie je to prvýkrát, čo priniesol šteniatka zo Slovenska do Veľkej Británie a predpokladá sa, že dovážal 20 – 25 šteniat, ale nemá záznamy, takže presný počet, ktorý predal, nie je známy.

Tarasovikova už predtým upozorňovala na jeho správanie v oblasti zdravia životného prostredia, nepodnikla však nijaké nápravné opatrenia.

Uznal ho za vinného z dvoch trestných činov podľa nariadenia o živočíšnych a príbuzných výrobkoch z roku 2011, jedného z trestných činov podľa nariadenia o znásilneniach (dovoz psov, mačiek a iných cicavcov) z roku 1974 a oddielov 73 a 76 zákona o zdraví zvierat z roku 1981; Nezískanie licencie na predaj šteniat je priestupkom podľa zákona o dobrých životných podmienkach zvierat z roku 2006.

Tarasoviková bola minulý mesiac na súde obžalovaná z porušenia zákonov na ochranu proti besnote.

READ  Kňažka zmenila COVID-19 na nepoznanie: Teraz to vyzerá TAK

Dostal pokutu 4 000 000, stojí 500 dolárov, 2 500 dolárov a ďalších 170 dolárov ako odškodné.

Pani Stevens dodala: „Od začiatku tohto vyšetrovania bol zavedený nový zákon, prezývaný„ zákon o Lucy “, ktorý predajcom tretích strán zakazuje predaj šteniat a mačiatok, ktoré je potrebné zakúpiť priamo od chovateľa.

„Zákon bohužiaľ stále umožňuje dovoz šteniat z krajín mimo Veľkej Británie a ich predaj na základe licencie na predaj domácich miláčikov.

„Obchodné normy zákazníkom vždy odporúčajú, aby si pred kúpou domáceho zvieraťa urobili domáce úlohy, a to skúmaním, od koho nakupujete, a šteniatko si nikdy nekupujte bez toho, aby ste sa raz stretli s jeho matkou.

„Ak máte pochybnosti alebo ste na kúpu vyvíjaní nátlak, nech je to akokoľvek náročné, odíďte a nahláste to predajcovi.“

Člen rady David Cannon, popredný člen pre verejnú bezpečnosť, uviedol: „Sme veľmi hrdí na vysoko profesionálnu prácu, ktorú Sarah počas tohto vyšetrovania vykonala.

„Nielen, že pomáhal chrániť obyvateľov pred dovozom chorôb, ako je besnota, ale tiež sa zasadzoval za celú metropolu a blahobyt nechránených zvierat.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close