Zidanzek opäť vyhral a získal titul Bari 125

Nasadená 5. nasadená Slovinka Tamara Zidanzek zdolala Slovenku Rebeccu Šramkovú 3:6, 7:5, 6:1 a v nedeľu získala titul na turnaji WTA 125 Open delle Buckley v talianskom Bari.

Zidanecz, semifinalista Roland Garros v roku 2021, ušetril štyri majstrovské body za stavu 5:4 v druhom sete, keď sa dopracoval k víťazstvu na antuke za 2 hodiny a 43 minút.

Po úniku z nebezpečenstva druhého setu získal Zidanzek v rozhodovaní dve tretiny druhého podania Šrámkovej. Zidanzek zničil oba brejkbaly, ktorým čelil v treťom sete.

Zidanzek vedie proti Šramkovej 3:0, keď vyhral každý zápas od setu. Dvojica sa proti sebe postavila pred dvoma týždňami na úplne inom povrchu a kontinente — na tvrdých kurtoch kvalifikácie US Open.

Zidanzek získal svoj tretí singlový titul na okruhu WTA 125, keď predtým vyhral Boll tituly doma proti sebe v rokoch 2018 a 2019. Nedeľa bola pre Zidanecza prvým singlovým titulom v roku 2021, jeho prvým titulom na Hologic WTA Tour v Lausanne.

Po návrate z tohto týždňa sa bývalý svetový hráč číslo 22 Zidanecz opäť dostal do top 100. V pondelkovom aktualizovanom hodnotení sa dostal na 87. miesto zo 118. miesta.

Finále štvorhry v Bari bolo jednoduchšie ako finále dvojhry, keďže nasadená štvorka Katharina Cava a Anna Ciskova zvíťazili 6:1, 6:2 nad Valentini Gramatikopoulou a Elixane Leghemia za 56 minút.

Pre Cavu to bol štvrtý titul vo štvorhre na okruhu WTA 125 v kariére. Cava totiž minulý mesiac vyhrala titul vo štvorhre na okruhu WTA 125 na domácej pôde v poľskom Kocerki – kde ju dnes porazila jej partnerka Lechemia.

Pre Češku Siskovú to bol prvý titul vo štvorhre na okruhu WTA 125 po tom, čo skončila na druhom mieste v Makarskej začiatkom leta.

READ  Český tréner ostro kritizuje opatrenia proti koronavírusu: cítim sa šialene