Veda

300 sa zúčastnilo svadby vedúcej k vypuknutiu vírusu

RITZVILLE, Washington. (AP) – Úradníci v zdravotníctve žiadajú viac ako 300 účastníkov svadby, ktorá sa konala 7. novembra neďaleko Ritzville, aby dostali test na COVID-19 po pozitívnom výsledku u niekoľkých ľudí.

Zdravotný obvod okresu Grant v pondelok v tlačovej správe uviedol, že od všetkých, ktorí sa svadby zúčastňujú, sa žiada, aby do karantény prišli do 21. novembra.

Úradníci kraja od pondelka uviedli, že 17 obyvateľov okresu malo pozitívny test a že účastníci diagnostikovaní s COVID-19 boli tiež spájaní s dvoma následnými ohniskami. Úradníci uviedli, že upozorňujú verejnosť, pretože nebudú môcť inak nájsť všetkých ľudí, ktorí sa udalosti zúčastnili.

V čase svadobných obradov bol obmedzený na 30 osôb. Guvernér Jay Inslee od utorka zakázal recepcie a zavádza ďalšie obmedzenia v snahe zabrániť nedávnemu prudkému nárastu prípadov koronavírusov, ktoré môžu ohroziť systém zdravotnej starostlivosti.

Ďalší guvernéri a starostovia tiež zvyšujú obmedzenia COVID-19 pred Dňom vďakyvzdania zo strachu, že prázdninové cestovanie a rodinné zhromaždenia iba zhoršia rekordný výskyt vírusu od pobrežia k pobrežiu. Vo Washingtone vodcovia nariaďujú alebo prosia obyvateľov, aby zostali doma a udržiavali si odstup od ostatných, aby pomohli zastaviť stúpajúci príliv infekcií.

Štátni zdravotníci v pondelok informovali o ďalších 1 492 prípadoch COVID-19 a 29 úmrtiach po celom Washingtone.

Posledná aktualizácia prináša podľa štátneho ministerstva zdravotníctva celkové stavy štátu na viac ako 131 500 prípadov a 2 548 úmrtí.

Štát tiež uviedol, že v štáte bolo kvôli vírusu hospitalizovaných 9 518 ľudí, čo odráža 93 nových hospitalizácií, The Seattle Times hlásené.

READ  Raketa Atlas 5, užitočné zaťaženie NRO sa po opravách vracia na štartovaciu plochu - Spaceflight Now

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close