Svet

53 % Rumunov tvrdí, že „vírusy boli vyrobené vo vládnych laboratóriách na kontrolu našej slobody“ / 46 % „Na rakovinu existuje liek, ale je skrytý“

Kontrolujú nás vlády vírusmi, existuje liečba rakoviny, ale je pred nami utajená a vesmírny výskum nám nepomôže. Podľa jednej ide o tri výroky, ktorým Rimania pevne veria Štúdia Európskej únie.

Sociologická analýza skúma, ako sa na vedu a techniku ​​nazerajú v členských krajinách a v mnohých krajinách mimo európskeho priestoru.

Eurobromometer ukazuje skepticizmus „vedomostí a postojov európskych občanov k vede a technike“ a tých najzraniteľnejších v Európe vo všeobecnej kultúre.

Podľa viac ako 300-stranovej analýzy existuje len 13 členských štátov EÚ, z ktorých väčšina respondentov tvrdí, že „vírusy boli vyrobené vo vládnych laboratóriách, aby obmedzili našu slobodu“. Sú to Holandsko (84 %), Dánsko (83 %) a Švédsko (75 %). , Belgicku (74 %), Írsku (73 %) a Nemecku (70 %).

53 % Rimanov však tvrdí opak. Za nimi nasledujú Cyperčania a Bulhari (52 %)

Existuje päť členských štátov EÚ, z ktorých najmenej tri štvrtiny správne uvádzajú, že liečba rakoviny je nesprávna, no pred verejnosťou je skrytá na komerčné účely: Dánsko a Švédsko (obe 83 %), Fínsko (78 %), Belgicko ( 76 %) a Holandsko (75 %), uvádza štúdia.

Bulharsko (22 %), Cyprus (27 %), Grécko (29 %) a Rumunsko (34 %) sú krajiny s najnižším počtom respondentov, ktorí správne uvádzajú, že na rakovinu existuje liek, ale pred verejnosťou je skrytý. na komerčné účely, čo je v porovnaní s priemerom EÚ 56 %.

Z 11 všeobecných kultúrnych testových otázok v priemere približne 24 % respondentov odpovedalo správne na viac ako osem z 11 otázok, viac ako polovica (56 %) uviedla päť až osem správnych odpovedí a jeden z piatich (20 %) uviedol menej ako päť správnych odpovedí.

Luxembursko (46 %), Belgicko a Švédsko (obaja 44 %), Írsko a Fínsko (obaja 41 %), Dánsko, Holandsko a Nemecko (39 % zo všetkých) dokázali uviesť viac ako osem správnych odpovedí.

READ  Konflikt medzi verejnosťou a rebríčkom núti FA a PN začať vyšetrovanie

Bulharsko (56 %), Rumunsko (47 %) a Cyprus (42 %) sú krajiny s najvyšším počtom respondentov s menej ako piatimi správnymi odpoveďami.

Viac ako polovica respondentov v každej krajine EÚ verí, že prieskum vesmíru bude mať pozitívny vplyv na život počas nasledujúcich 20 rokov. Aj tu majú Rimania pozíciu voči väčšine európskych krajín: iba 16 % Rumunov verí, že prieskum vesmíru má pozitívny vplyv na život.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close