Al-Ittihad’s Derby Happiness: 5 vecí, ktoré sme sa naučili z posledného kola akcie Saudi Pro League

Sobota je ďalším dôležitým dňom v saudskej profesionálnej lige s gólmi, drámou a vzrušením, najmä vo významnom derby Jetta medzi al-Ittihad a al-Ahly.

Tu je päť vecí, ktoré sa môžete naučiť z Arabských správ.

Hamdalláh Hatrik naďalej podporuje al-Ittihad

Dramatické víťazstvo Al-Ittihad 4-3 proti Al-Ahly bolo obrovské z viacerých dôvodov. Minulý týždeň remizovali lídri ligy proti Al-Daun, čo viedlo k 10-zápasovej víťaznej sérii. Strata príliš veľkého počtu bodov proti súperovi v strede tabuľky – aj keby to bol neľútostný lokálny súper – by skutočne roztriasli nervy. Majte na pamäti, že Tigers nezískali titul od roku 2009.

Al-Ittihad cestoval 3-0 a potom sa zišiel 3-3. Bolo to dôležité a sezóna by bola zlomová. Ligu by to dalo masívne povzbudenie, keby z takejto pozície veliteľa stratil dva body, ale podarilo sa im získať ďalšie neskoré víťazstvo.

Malo to veľa tém, jednou z najzrejmejších bolo, že v 90. minúte v najlepšom útočnom zápase oboch tímov strelil tri góly Abderzak Hamdalla. O sedem minút neskôr sa všetko začalo bravúrnym zakončením Maroka av krátkom čase jeho hlavička poskytla denné svetlo. Potom, v čase zranenia, bol dosť tichý, aby dostal najväčšiu penaltu, akú kedy Al-Etihad strelil.

Hamdallah môže mať rozdielne názory, ale osem gólov v šiestich ligových zápasoch od januárového nástupu hovorí svoj príbeh a je dôležité strieľať góly v tíme.

Pereira zažiaril, keď Al-Hilal opäť vyhral

Al-Hilal porazil Al-Hasmi 2:0 a zabezpečil Ramonovi Diasovi tri tretiny víťazstva od jeho príchodu do Argentíny. To znamená, že padlo deväť gólov a padol len jeden. Hoci pre súčasných šampiónov môže byť príliš neskoro chytiť vodcov al-Etihad, vždy existuje šanca, že vodcovia zakopnú.

READ  Theo Gorbianu, Silla Chow, Nathaniel Mendes-Laying a Vaša streda v Sheffielde zodpovedané otázky

Víťazstvo proti základnému klubu v domácom prostredí sa dalo očakávať a aj odovzdať, no nebolo to jednoduché, keďže diváci mali príležitosti počas celého zápasu. Všetko sa mohlo skončiť inak, keby bol stanovený cieľ a trochu striedmejšie.

Výkon Matthiasa Pereiru poteší nového trénera. Mnohí mali pocit, že bývalý šéf Leonardo Jordim nedostal od talentovaného brazílskeho tvorcu hry to najlepšie, no obidva góly tu dal. Jeho prvá pomoc bola krása, aj keď Hasm dal viac priestoru a nechal Andreho Carrilla len s brankárom, čip nad obranou. Po druhé, na konci hry to bolo dobre vidieť. Pereira pozbieral loptu, vrátil nájazd na obranu a jeho vylúčenie Moussovi Marekovi na hranici vápna dalo Mali príležitosť spečatiť tri body.

Abu Bakr zachraňuje al-Nassira

Aby zostal v boji o titul, musel Al-Nassr poraziť solídny tím Abha, čo sa mu aj podarilo a vyradil tak víťazov 2:1. Bolo to však viac. Žltí potrebovali na zisk troch bodov druhý gól Vincenta Abubakara z 97. minúty. Kamerunský útočník vo svojich dvoch štartoch od návratu z Afrického pohára národov, kde je najlepším strelcom, videl sieť trikrát.

Najprv mal trochu šťastia, že ho odrazili do siete, no prišiel s posledným kopom druhého gemu. Bol to gól klasického útočníka, ktorý vyrazil prvú strelu domácich a rozbehol sa k lopte po ľavej strane. To postavilo al-Nassera do boja o titul.

Ak nedá gól spoločný najlepší strelec ligy Taliska, ozve sa niekto iný, aby urobil, čo treba. Deväťnásobní šampióni vyhrali deväť z posledných 10 zápasov, ktoré odohrali. Ak by bola porážka s al-Etihad úspešná, teraz by bolo všetko úplne inak a reči o saudskom futbale by boli žlté.

READ  Paralympijský sprievodca sledovaním: Kanada sa pripravuje na veľký deň

Al-Ahly vytiahne takmer nemožné

Pred zápasom sa pravidelne ozývali komentáre, že formulár v derby ide von oknom a nakoniec al-Ahly Al-Ittihad prehral proti tímu 3:0, v Jetta 3:0. 3 pred stratou neskorého trestu. Na výkone mužstva, ktoré nezbavilo starostí, sa však ešte veľa páčilo.

V prvom polčase sa al-Ahly snažil držať krok s pohybom lídrov, ale sťahovanie gólu krátko pred prestávkou dalo nádej a potom skorá hlavička v druhom všetko zmenila. Potom al-Ahli padol na nohy s vodcami. Bola tu nádej, energia a dôvera, v ktorých Mohammed al-Majad (ktorý prevzal loptu po krásnej figuríne Philippa Fredericka) v 17. minúte zaútočil nádherným zákrokom na vyrovnanie skóre.

V tom momente si al-Ahly uvedomili, že môžu vyhrať a nemohli akceptovať neskorý trest udelený hádzanou bez VAR. Na druhom konci mali čas prehodnotiť svoje vlastné video pre rovnaký zločin. Nech sa stane čokoľvek, ak sa Zelení v najbližších týždňoch vyrovnajú tejto úrovni intenzity a energie, budú v tabuľke pozerať hore, nie dole.

Stále existuje nádej na prenasledovanie

Al-Ittihad vedie o sedem bodov pred Al-Nasrom, má pred sebou osem zápasov, o jeden viac ako ich súperi. Toto je veľmi silná pozícia, keďže sezóna vstupuje do svojej poslednej štvrtiny. Tím, ktorý teraz nezíska titul, bude potrebovať výbuch Etihadu, ale stali sa zvláštne veci.

V defenzíve sa vyskytli niektoré problémy, ktoré dávali nádej nadchádzajúcim nepriateľom al-Shabab a al-Hilal. Dobrou správou pre Chasing Pack je, že Al-Nasr a Al-Hilal sú v dobrej kondícii a vyhrali hry. Ak sa im podarí trochu priblížiť k lídrom, môže prísť na rad tlak zo snahy získať prvý titul za desaťročie.