Alex Molkan smúti za Myomirom Kekmanovičom prvý deň na Malorke | ATP Tour

Alex Molkan, ktorý v nedeľu na malorskom šampionáte zdolal siedmeho nasadeného Myomira Kekmanoviča, sa postaral o zlý štart prvého dňa podujatia ATP250 na Baleárskych ostrovoch a zachránil všetkých šesť brejkbalov, ktorým čelil.

Slovák Molkan sa vo finále porazil, keď vo svojom druhom zápase na povrchu vyhral svoje prvé kolo na trávniku. 24-ročný hráč vyradil 41 víťazov za hodinu a 26 minút.

V kvalifikácii tretieho kola vo Wimbledone v roku 2021 sa umiestnil na 45. mieste svetového rebríčka a na budúci týždeň bude debutovať v žrebovaní v Londýne. Od vlaňajšieho Wimbledonu vyhral všetky tri ďalšie grandslamové turnaje vrátane 3. kola na US Open 2021.

Molkan sa v druhom kole stretne s holandským Dalenom Greigspurom alebo španielskou divokou kartou Felicianom Lopezom. Po troch tohtoročných finále v Marakéši a Lyone za posledných 13 mesiacov hľadá svoj prvý titul na okruhu ATP Tour.

Aslan Kardashian a McKenzie McDonald postúpili v nedeľu do 2. kola troch veľkých remíz – posledný deň kvalifikačného kola.

Kardashian aj McDonald bojovali o víťazstvo po tom, čo prehrali úvodný set svojich zápasov. Karatchev skončil deň 3-6, 6-1, 6-3 proti domácemu favoritovi Jamovi Munarovi. Po skorej prestávke, aby sa dostal do vedenia 2-1 v poslednom sete, si 28-ročný hráč vybojoval dva brejkbaly v každom zo svojich ďalších dvoch gemov na podanie a spečatil zápas štvrtým brejkom.

McDonald vyhral set 4-6, 7-5, 6-1 nad Joaom Sousom. V úvodnej hre druhého setu Američanka unikla z jamky 0/40 a v ďalšom priebehu už nenarazila na ďalší brejkbal.