Bolton Indoor ITF 2 Tenisový turnaj na invalidnom vozíku 2023: ukážka, žrebovanie, výsledky a priamy prenos

Šesť grandslamových šampiónov – ktorí medzi sebou vyhrali 46 veľkých titulov – súperilo medzi viac ako 100 hráčmi z 23 krajín na halovom tenisovom turnaji ITF 2 na invalidnom vozíku LTA v Bolton Arene.

Bolton hostí prvé dva britské turnaje na UNIQLO Wheelchair Tennis Tour Medzinárodnej tenisovej federácie. Tituly vo dvojhre mužov a žien na turnaji Bolton Indoor ITF 3, ktorý sa včera skončil. Päť dní súťaže o tituly ITF 3 Slovenský reprezentant Tomasz Masaryk vyhral aj štvorhru vo dvojhre pre hráčov s troma a viac nohami.

Reid, Lapthorne a Shuker získali od roku 2014 v Boltone po dva singlové tituly a Reid, 22-násobný šampión major, bude tento rok hľadať hetrik po tom, čo v roku 2014 vyhral prvé dva tituly v dvojhre mužov Bolton Indoor ITF 2 . 2015.

Bolton Indoor ITF 2

Priame skóre

Kreslenie a závery

Priamy prenos z Bolton Indoor ITF2 tenisového turnaja na invalidnom vozíku bude čoskoro k dispozícii.

paralympijský šampión z Ria Čítať Tohtoročnú dvojhru mužov dopĺňajú Holanďania Michael Scheffers a Tom Ekbering, ktorí medzi sebou získali sedem grandslamových titulov, ako aj Španiel Martin de la Puente. Medzi britských nádejí patria aj Ben Bartram a Dahnon Ward, ktorí vyhrali mužský titul vo dvojhre a štvorhre na úvodných US Open juniorských tenisových majstrovstvách na vozíku v New Yorku v septembri minulého roka.

S britskou ženskou č.1 Cukor Svetová 10-tka, ktorá bude hrať iba tento týždeň na turnaji ITF 2, bude dúfať, že si udrží jeden z dvoch halových titulov v Boltone vo dvojhre, ktoré vyhrala pred 12 mesiacmi, pričom titul ITF 3 už vlastní wimbledonská šampiónka vo štvorhre Mathewson. Shuker a Mathewson sú teraz dvaja najlepší nasadení na podujatí ITF 2, ktoré sa končí v nedeľu.

READ  Nemecko umožňuje účastníkom majstrovstiev Európy vo futbale vstup bez izolácie

Miestny záujem pochádza z Manchestru Robinova láska. Dvojnásobná paralympionička a svetová a európska medailistka v basketbale na vozíku odštartovala svoju súťažnú tenisovú kariéru na invalidnom vozíku minulý rok na Bolton Indoor ITF 3, keď vyhrala svoj úvodný zápas. Rovnaký úspech bude hľadať, keď dnes otvorí svoju turnajovú výzvu ITF 2 proti Japonke Seo Sasaki.

Lapthorne Bude sa snažiť pridať k titulom ITF 2 vo štvorhre, ktoré vyhral v Boltone v rokoch 2016 a 2018, pričom bude partnerom 15-násobného grandslamového šampióna Brita. Greg Slade Vyhral minuloročný titul štvorhry ITF 2 v Bolton Arene. Slade sa už dostal do tohtoročného finále v Boltone po tom, čo skončil na druhom mieste vo včerajšom rozhodovaní o titule štvorhry ITF 3 vo štvorhre.

Riaditeľka súťaže Kirsty Thompson, povedal: „Od nášho úvodného Bolton Indoor ITF 2 v roku 2014 turnaj naďalej priťahuje niektorých z najlepších hráčov z celého sveta, keďže ide o turnaj najvyššej úrovne v Európe, ktorý je v úvodnej sezóne otvorený pre mužov, ženy a štvorkolky. . Tento rok tomu nie je inak a sme radi, že máme viac grandslamových šampiónov a paralympijských medailistov ako kedykoľvek predtým a že môžeme po prvýkrát vysielať naživo z jedného z našich štadiónov.