Hlavné správy

Denisa Ferenčíková sa rozhodla ukončiť športovú kariéru

Denisa Ferenčíková, jedna z najväčších osobností slovenského florbalu a športu na Slovensku, ukončila aktívnu kariéru. Ferenčíková odohrala za ženskú reprezentáciu 101 zápasov a spolu s Lukášom Česaninom ju v roku 2022 uviedli do Siene slávy slovenského florbalu.

Tomuto krásnemu športu zasvätil rodák z Tvrdošína väčšinu svojho života. Obetovala tomu čas a energiu a všetko sa jej postupne vrátilo v podobe reprezentačných a klubových víťazstiev. Jeho pôvodným klubom je FBK Tvrdošín a vo Vítkoviciach pôsobil od roku 2010, s klubom získal 5 majstrovských titulov. Spolu so svojou priateľkou a priateľkou Michaela SponiarováSvojho bývalého spoluhráča vyrovnali Veronika Třinecká.

Ferenčíková sa tiež stala prvou hráčkou v histórii českého superfinále, ktorá hrala rekordných 7-krát. Ide o rekord žien, ktoré sa zúčastnili tohto formátu boja o titul Majstrovstiev ČR. V sezóne 2018/2019 Ferenčíková reprezentovala Classic vo fínskej lige.

Pohár majstrov 2020 foto od Martina Fluseka

Lepší koniec a zavŕšenie bohatej a úspešnej kariéry si ani nevedela predstaviť. V nedávnom českom superfinále priviedol svoj tím k celkovo siedmemu prvenstvu. Pred viac ako 10 000 divákmi zažil neopakovateľnú atmosféru vrcholu sezóny a osobne počas celej svojej kariéry. Kapitánsku pásku mal na sebe, keď prvýkrát dvíhal nad hlavu trofej víťazov českej extraligy.

Ferenčíková odohrala za národný tím 101 zápasov. Reprezentovala ženský tím na šiestich MS a tím WU19 na dvoch MS. Po zápase o 5. miesto proti Poľsku na svetovom šampionáte vo švédskej Uppsale v roku 2021 sa s najprestížnejším dresom rozlúčil. Nie je to triumfálna rozlúčka, ale aj to patrí k športovej ceste. Svoj seniorský reprezentačný rekord zavŕšil 72 gólmi a 60 asistenciami.

MS 2017 Slovensko proti Fínsku

5. miesto na domácom MS v Bratislave v roku 2017 a štvrťfinále proti Fínsku je najväčším reprezentačným úspechom, na ktorý si pamätá za celý život.

— Nikdy nezabudnem na štvrťfinále proti Fínom na MS 2017 v Bratislave. Vtedy sme boli veľmi blízko k postupu do semifinále.

Zdroj: Slovenský zväz florbalu

READ  Slovensko sa pripojilo k zoznamu krajín, ktoré odmietajú udeliť humanitárne víza Rusom utekajúcim pred mobilizáciou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close