Hlavné správy

Detekcia zhody: Analýza výkonnosti hráča

Copenhagen Group, poradná skupina Magolinovej konferencie, ktorá spája národné platformy zo všetkých kontinentov s cieľom napadnúť manipuláciu športových zápasov, skúmala, či je možné ovplyvňovanie zápasov odhaliť analýzou výkonu hráčov.

Na projekte, ktorý trval niekoľko mesiacov, sa podieľalo šesť národných koordinátorov lokalít zastupujúcich Francúzsko, Holandsko, Nórsko, Slovensko, Španielsko a Švédsko, ktorí spolupracujú s UEFA pod záštitou Rady Európy. Tri spoločnosti – Fotovízia, Dobrá hra! a StatsPerform – prispeli k analýze po sebe nasledujúcich futbalových zápasov hraných v rokoch 2017 až 2019.

Dospeli k záveru, že analýza herného výkonu by mohla pomôcť v boji proti ovplyvňovaniu zápasov tým, že pomôže vyšetrovateľom lepšie identifikovať hráčov osobitného záujmu. Je však dôležité zdôrazniť, že takáto analýza v súčasnosti nie je dôkazom, ale môže potvrdiť vážne a pretrvávajúce príznaky, ako je napríklad podozrivé stávkovanie.

V tejto súvislosti sa uznáva, že je potrebná ďalšia práca na vývoji overených metód založených na empirických a nezávislých údajoch, aby sa zabezpečili objektívne výsledky. Tento nový prístup vyvolal záujem všetkých dotknutých strán o potrebu ďalšieho zefektívnenia boja proti manipulácii športových súťaží.

READ  Inflácia HIC na Slovensku sa v decembri stabilizovala

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close