Tenis: Tretí deň Tennis-Australian Open

MELBOURNE (Reuters) – Najdôležitejšie udalosti z tretieho dňa Australian Open v Melbourne Park v utorok, všetky časy miestne (GMT +11):

1855 Ostapenková prestrelila divokú kartu Birrella

Jedenásta nasadená Jelena Ostapenková porazila Austrálčanku divokú kartu Kimberly Birrell v dvoch setoch 7-6(5) 6-1.

Lotyš podal päť es a 28 víťazných zápasov, pričom sa dopustil typicky vysokého počtu 35 nevynútených chýb, keď zápas ukončil za 100 minút.

Wonder Shot pomáha Chitsipasovi do druhého kola v Melbourne

Gough hovorí, že sa nezbláznil po tom, čo v rozprávke USDA nazval „faul“.

„Stane sa to,“ obhajujú organizátori neskoré ukončenia v Melbourne

Gaff upokojil jej nervy a videl ju podávať na postup

Siedma nasadená Vondroušová poslala balík na Australian Open od Yastremskej

1759 Runové vojny okolo Nishioky

Dánsky ôsmy hráč Holger Roone porazil Japonca Yoshihito Nishioka 6-2 4-6 7-6(3) 6-4 a postúpil do druhého kola, kde bude čeliť Arthurovi Kazaksovi s divokou kartou.

READ  Futbalová budúcnosť Fruveerdovej Zeng čelí finále Hamburgu

1740 Azarenga má za sebou tvrdý súboj prvého kola

Victoria Azarenková, ktorá vyhrala tituly na Australian Open v rokoch 2012 a 2013, postúpila výhrou 6-1 4-6 6-3 nad Taliankou Camilou Giorgiovou.

Medzinárodný šampión Brisbane Grigor Dimitrov predtým zdolal Maďara Mortona Fucsovicsa 4-6 6-3 7-6(1) 6-2.

1538 vylúčený Gerberom Collinsom

Trojnásobná grandslamová šampiónka Angelique Kerberová vypadla v prvom kole po prehre s finalistkou Australian Open 2022 Danielle Collinsovou 6-2 3-6 6-1.

Nemka Kerberová, ktorá sa po materskej prestávke vrátila do grandslamového diania prvýkrát od US Open 2022, vybledla, keď Collinsová preťala cieľovú čiaru v treťom sete.

Američan bude najbližšie čeliť svetovej jednotke Ikovi Svitkovi.

1500 Route prechádza od tvrdého ihriska k závesom a kobercom

Prípravy Caspera Rudda na jeho druhé kolo v Melbourne Parku budú musieť počkať, kým nórske 11. semienko nezachytí výzdobu jeho nového domova.

„V skutočnosti mám dnes večer telefonát so Zoomom s interiérovým dizajnérom. Musím sa na to pripraviť a myslieť na iné veci,“ povedal Rudd. „Látka, farba, zloženie, bla bla bla. Je to trochu iné ako tenis.“

1452 vyhnaných bratov Tsitsipasovcov

Stefanos Tsitsipas a jeho mladší brat Petros zdolali v prvom kole štvorhry Nemca Daniela Altmaiera a Mexičana Miguela Angela Reyesa-Varelu 7:5 7:5.

Siedmy Stefanos Tsitsipas je vo štvrtok späť vo dvojhre, keď sa stretne s Austrálčanom Jordanom Thompsonom.

1415 Dominantný vánok cesty okolo Ramos-Vinolas

Španiel Albert Ramos-Vinolas porazil víťaza Route 42 6-1 6-3 6-1 za niečo vyše dvoch hodín.

1408 SWIATEK Víťazný štart

Štvornásobná grandslamová šampiónka Sviateková prekonala ťažký prvý set a svoj zápas ukončila výhrou 7-6(2) 6-2 nad Američankou Sofiou Keninovou v odvetnom zápase finále French Open 2020.

READ  Hviezdny hráč Lamin Yamal skóroval za Španielsko, keď Maďarsko a Slovensko dosiahli Euro 2024.

1328 Nori rozdrví Verillas

Britská jednotka Cameron Norrie postúpila do druhého kola víťazstvom 6-4 6-4 6-2 nad Peručanom Juanom Pablom Verillasom.

1305 Postupuje Kasatkina, po nej Stephensová

Ruská 14. nasadená hráčka Daria Kasatkina zdolala Američanku Peyton Stearnsovú 6:2 3:6 6:2 a pripravila si stretnutie v druhom kole s bývalou šampiónkou US Open Sloane Stephensovou.

1209 Američanka Stephensová postúpila do 2. kola

Stephensová postúpila do druhého kola v Melbourne Parku po tom, čo v John Cain Arene zdolala miestnu divokú kartu Oliviu Kadeckiovú 6:3 6:1.

„Som veľmi spokojný s tým, ako som hral,“ povedal 30-ročný Američan, semifinalista z Australian Open 2013.

Zahrajte si 1110 v Melbourne tretí deň na slnku

V tretí deň Australian Open sa začalo hrať podľa plánu na vonkajších kurtoch pod slnkom.

Teploty v kampuse Melbourne Park už dosiahli 25 stupňov Celzia (77 stupňov Fahrenheita) a podľa predpovedí budú popoludní dosahovať až 31 stupňov.