Hlavné správy

Elektromobily JLR sa budú vyrábať na Slovensku

Barbara Bergmeyer, riaditeľka priemyselných prevádzok luxusnej automobilky, potvrdila, že jej päťročný nitriansky závod bude do konca desaťročia vyrábať elektromobily.

Závod bude prekonfigurovaný na elektrifikáciu ako súčasť investície vo výške 15 miliárd libier vyčlenenej na reimage spoločnosti JLR.

To zahŕňa centrum výroby motorov JLR vo Wolverhamptone, Castle Bromwich, prebudované na výrobu elektrických pohonných jednotiek a panelov karosérie pre elektrické vozidlá.

Oznámenie na Slovensku nasleduje po otvorení nového laboratória Future Energy Lab spoločnosti JLR v hodnote 250 miliónov libier vo Whitley, ktoré vyvíja elektrické pohonné jednotky a premiestňuje Halewood a Solihull na výrobu elektrických modelov novej generácie.

Reimagine predstaví do roku 2030 deväť nových elektrických vozidiel.

Nidra doteraz vyrobila viac ako 365 000 vozidiel Defender a Discovery

povedala Barbara Bergmeierová; „Toto je vyjadrenie dôvery 5000 kvalifikovaným a oddaným ľuďom závodu a dokazuje to, že Nitra zohrala kľúčovú úlohu v našom súčasnom úspešnom výkone. Chcel by som sa poďakovať aj našim dodávateľom, ktorí nás v Nitre sledovali a podporili naše zvýšenie výroby.“ .

JLR investovala do spustenia Nitry 1,3 miliardy eur. Nový Defender sa vyrába výhradne tam a bol najpredávanejším modelom JLR za posledné dva finančné roky a bol úspešným príbehom spoločnosti.

Viac podrobností o elektrických modeloch, ktoré sa budú vyvíjať v Nidre, budú potvrdené neskôr.

READ  Tím USA cestuje do Poľska a na Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close