Emma Raducanu bude bojovať s kolumbijským Osoriom

Druhé semeno Emma Raduganu Vo štvrtkovom osemfinále na City Open ju čaká Kolumbijčanka Camila Osorio. Britská jednička bude bojovať o svoje miesto v treťom kole o 12:00 miestneho času (17:00 britského času).

Obhajca titulu US Open, hrajúci na svojom prvom City Open, vypadol z turnaja vo štvorhre. Spolu s partnerkou Clarou Dowsonovou predviedli tretie nasadené Lucie Hradecká a Monica Niculescuová, ktoré prehrali 4–6, 1–6.

Britka potom vyhrala dvojhru proti kvalifikantke Luise Sirico. Pre 19-ročného hráča bolo ľahké poraziť svojho súpera 6-4, 6-2.

Kde hrá Emma Raduganu?

Emma Raduganu momentálne súťaží na City Open. Každoročný kombinovaný turnaj ATP/WTA sa koná na tvrdých kurtoch v tenisovom centre Williama HG Fitzgeralda v Rock Creek Park vo Washingtone, DC.

Raducanu nie je vo svojej najlepšej forme od senzačného víťazstva na minuloročnom US Open. Mladík bude chcieť získať trochu sebavedomia pred obhajobou titulu na poslednom grandslame roka.

Turnaj v hlavnom meste USA hostil v minulosti niektorých z najlepších hráčov. V mužskej dvojhre drží zlatý olympijský medailista z USA Andre Agassi rekord v počte titulov (5) a zároveň drží rekord v počte finále (6).

Slovenka Magdaléna Rybáriková drží rekord v počte získaných titulov (2) a s Anastasiou Pavľučenkovovou sa delí o väčšinu ženských finále (2).

Medzi ďalších významných víťazov vytúženého titulu patria Janic Sinner, Nick Kyrgios, Alexander Zverev, Andy Roddick, Juan Martin del Potro a ďalší.

Proti komu hrá Emma Radukanu?

Rothesay International Eastbourne – tretí deň

Súperkou Emmy Raduganu v druhom kole je Camila Osorio. Tento 20-ročný hráč sa nikdy v kariére neprebojoval cez tretie kolo na žiadnom grandslamovom turnaji. V apríli 2022 sa umiestnil na 33. mieste. Kolumbijčan mal za sebou veľmi úspešnú juniorskú kariéru, v roku 2019 vyhral US Open.

Osorio začala svoj rok prehrou v prvom kole s Naomi Osakaovou na Australian Open. Na turnaji WTA 250 v Mexiku postúpila do štvrťfinále. Najväčší úspech dosiahla na Monterrey Open, kde sa dostala až do finále a prehrala s Leilou Fernandezovou v ťažkej trojke.

Do druhého kola City Open sa dostala po tom, čo zdolala víťazku Australian Open z roku 2020 Sophiu Keninovú. Osorio ho napriek roztrasenému úvodu úvodného setu uzavrel a druhý nad Američankou poľahky vyhral 7:6 (7:2), 6:1.