Hlavné správy

Falošné Slovensko hľadá „zázrak“ proti Španielsku

ST PETERSBURG (Reuters) – Slovenská piatková prehra so Švédskom 1: 0 na Euro 2020 mohla byť účinnejšia pri útoku na hlavného trénera Stephena Tarkoviča, keď sa mu nepodarilo dosiahnuť cieľ.

Slovensko sa dostalo do vyraďovacej fázy predošlých európskych majstrovstiev a zaostáva o tri body za úvodnou výhrou nad Poľskom – čaká ich však výzva prísť so Španielskom zo skupiny E.

„Som veriaci,“ vyhlásil v piatok Tarkovič po prehre so Švédskom. „Dúfame, že sa stane malý zázrak, a body si odnesieme zo Španielska.“

Aby to mohlo urobiť, bude musieť Slovensko viac využívať šance po tom, čo premeškalo 10 pokusov o gól proti Švédsku.

Tarkovič uviedol, že Švédsko, ktoré v pondelok dosiahlo španielsky bodový žreb, dalo Slovensku nižší náskok ako Poľsku.

„Boli sme ich vidieť pripravených v strede ihriska, kde ich stále viac a viac zmenšovali, takže už nebol priestor na prihrávky a útoky, ktoré sme mali proti Poľsku,“ uviedol.

Zadná línia Slovenska zmarila útok Švédska a zachovala si tvrdú obranu proti Poľsku a ich rekordnému útočníkovi Robertovi Lewandowskému v pondelok.

Gól Švédska neprišiel odkrytý, ale v 77. min penaltový brankár Martin Dubrovka vyhodil Robina Kuisena a z tohto miesta vystrelil domov Emil Forsberg.

Potom Slovensko prešlo na formáciu 4-1-4-1, Tarkovič povedal: „ale nie je dosť času.“

Švédsko je na čele tabuľky so štyrmi bodmi z dvoch zápasov, pred Slovenskom. Španielsko v jednej chvíli nastúpi v sobotu proti Poľsku a v stredu sa bude konať záverečné kolo – Švédsko – Poľsko a Slovensko – Španielsko.

(Hlásenie Robert Mueller a Jason Howard v Prahe; strih Andrew Cowthorn)

READ  Slovensko odmieta nemecké MBT – Berlín ponúka veľmi nízke ponuky [COMMENTARY]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close