šport

Gaudreau, Treliving, Ruzička a ďalší

V tomto vydaní Calgary Flames News & Rumors nový príbeh z utorka pomohol dokázať, aké ťažké je pre Johnnyho Gaudreaua opustiť organizáciu. Ďalšou správou je, že franšíza údajne rokuje s generálnym manažérom Bradom Trelivingom o predĺžení zmluvy pred sezónou 2022-23. Útočník Adam Rusicka sa zatiaľ teší z ďalšej príležitosti v zostave. V neposlednom rade Flames získali obrancu Christiana Rubinsa z Ottawy Senators.

Gaudreau opätovne podpísal zmluvu s Flames

Keď sa Gaudreau toto leto rozhodol podpísať zmluvu s Columbus Blue Jackets ako voľný hráč, fanúšikovia Flames boli sklamaní. Keby išiel do viac povestných destinácií New Jersey Devils alebo Philadelphia Flyers, mohlo to byť pochopiteľnejšie rozhodnutie. Avšak výber Blue Jackets nevyhovoval fanúšikom Flames, ktorí cítili, že teraz 29-ročný hráč dokázal, že netúži po návrate do Calgary. Nemusí to však tak byť.

Ako sa ukázalo, Gaudreau sa nikdy nerozišiel s jedinou organizáciou NHL, ktorú poznal. V skutočnosti bol taký nedôsledný, že deň pred podpisom zmluvy s Blue Jackets malo vedenie Flames dojem, že sa vráti.

Johnny Gaudreau, Columbus Blue Jackets (Amy Irwin / hokejoví spisovatelia)

„Nemyslím si, že to bol Johnny. Nemyslím si, že sa Johnny dostal do nejakých problémov. Myslím, že sa chcel vrátiť,“ vysvetlil Frank Ceravalli. Na podcaste Barnburner. „Vlastne, aby som to nezopakoval, ale Plamene si deň predtým mysleli, že sa vráti. Popoludní bolo plné bzukotu a jari v krokoch všetkých, keď si mysleli, že ho dostanú späť niekoľko hodín pred voľným zastúpením. Rokovali Dohodu, všetci. Pohodlne sa dostali tam, kde boli čísla, a potom sa Johnny Gaudreau previezol so svojou ženou autom, potom so slzami v očiach zavolal Flames a povedal: ‚Prepáč, nemôžem to urobiť‘.

To ukazuje, že to bolo skutočne rodinné rozhodnutie, a nie rozhodnutie, ktoré urobil Gaudreau. Aj keď to pre fanúšikov Flames nezlepšuje rozhodnutie, natieralo ho to trochu lepším štetcom v meste, ktoré ho milovalo počas ôsmich sezón v organizácii.

READ  Futbal: Tréner Slovenska hovorí, že je to španielsky exhibičný zápas po treťom góle

S Trelivingom sa diskutovalo o predĺžení

Okolo Calgary sa veľa urobilo o dohode alebo jej nedostatku pre Treliving v sezóne 2022-23. Názory fanúšikov na to, či ho priviesť späť alebo nie, boli zmiešané, pretože počas svojho pôsobenia v organizácii zostavil niekoľko solídnych miest na súpiske, ale nepodarilo sa mu dosiahnuť veľký úspech v play-off.

Súvisiace: Bývalý hráč NHL verí, že Flames by mohli byť v play-off nebezpeční


Najnovšie správy a výber


Podľa Pierra LeBruna Atletické, organizácia v minulosti diskutovala s Trelivingom o predĺžení, no nedokázala sa dohodnúť na dohode. Lebrun však poznamenal, že obe strany sa dohodli, že sa znova stretnú neskôr, čo sa zatiaľ podľa všetkého nestalo. To naznačuje, že existuje veľká šanca, že sa vráti na svoju desiatu sezónu s klubom v rokoch 2023-24, aj keď to nie je zaručené. Očakávajte, že v nasledujúcich mesiacoch sa o tejto situácii dozviete viac („Pierre LeBrun: Kto je ďalší na horúcom mieste GM NHL po tom, čo Flyers vyhodili Chucka Fletchera“, Atletické 03/10/23).

Ruzika sa teší na novú príležitosť

Po fantastickom vstupe do sezóny s 20 bodmi počas prvých 25 zápasov Adam Rusicka vo veľkom ochladol. V skutočnosti nezaznamenal ani jeden bod v 16 odohraných zápasoch, čím premenil sľubný začiatok na rok sklamania.

Či bol Blair jednoducho chladný alebo obmedzená príležitosť, ktorú ponúka Daryl Sutter, je diskutabilné, ale jedna vec je istá; 23-ročný mladík by rád dostal druhú šancu. Keďže od 27. januára odohral len štyri zápasy, nemohol poprieť, že bol pred pár dňami pri rozhovoroch s médiami frustrovaný.

Adam Rusička Calgary Flames
Adam Rusička, Calgary Flames (Jess Starr/ hokejoví spisovatelia)

„Úprimne, je to zlé, však?“ povedala Ruzika. „Nemôžem pomôcť tímu, nemôžem nič urobiť, takže sa len poctivo snažím dostať do zostavy a pomôcť tímu, ako sa len dá“ (‚Daniel Austin: Flames‘ Adam Rusicka čaká na ďalšiu šancu ‚, Calgary Sun 3/12/23).

READ  Molcan vs Halys Live Streaming a predpoveď na 2023 ATP Auckland

To, či táto príležitosť príde v tejto sezóne, sa ešte len uvidí. So 14 zápasmi do konca by si človek mohol predstaviť, že dostane ďalšiu šancu na oblek, ale všetci vieme, aký tvrdohlavý môže byť Sutter, pokiaľ ide o jeho mladších hráčov. Napriek tomu bol slovenský útočník dôležitou súčasťou napredovania tohto tímu.

Plamene získavajú rubíny

V piatok, oznámil Flame Dostali rubíny od senátorov výmenou za budúce úvahy. Dvadsaťpäťročný blueliner v tejto sezóne pred zmluvou odohral 42 zápasov s Belleville Senators z Americkej hokejovej ligy (AHL), strelil dva góly a šesť bodov.

Vzhľadom na dohodu prichádzajúcu po termíne výmeny, Rubins nemôže hrať s Flames po zvyšok sezóny, aj keď tento krok je pravdepodobne spôsobený tým, že súčasný Flame Dennis Gilbert nie je schopný vyhovieť Calgary Wranglers. pre play-off AHL. Rubins tak poslúži ako jeho náhrada a ak v ňom Flames uvidia hodnotu, mohol by byť v tejto offseason znovu podpísaný ako obmedzený voľný hráč.

Tešíme sa na plamene

Utorkový večer bol pre Flames frustrujúci, keď vo finále predĺženia 4:3 podľahli pokorným hráčom Arizony Coyotes. Winnipeg Jets, tím, ktorý prenasledujú, prehral s Carolinou Hurricanes, čo znamená, že na posledné miesto na divokú kartu v Západnej konferencii im chýba päť bodov. Túto medzeru budú naďalej zmenšovať, keď sa vo štvrtok postavia proti Vegas Golden Knights v T-Mobile Arene.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close