Hlavné správy

GB vodkyňa Hannah Rhodes získala na juniorských majstrovstvách Európy na Slovensku bronzovú medailu v kajakcrosse.

Hannah Rhodes získala svoju prvú medzinárodnú medailu v kajakárskom crosse pre tím GB, keď získala bronz na juniorských majstrovstvách Európy na Slovensku.

Osemnásťročný vodák Bishop’s Stourport skončil vo finále v Bratislave na treťom mieste, pričom ho vybrali len do britského juniorského tímu na kajakársky slalom a kajakkros.

„Neviem to opísať, mám pocit, že som nikdy nič nedosiahla,“ povedala Rhodesová, ktorá toto leto absolvovala A-čko na škole Leventhorpe v Sawbridgeworthe.

Hannah Rhodes získala bronz na juniorských ME na Slovensku.

„Je to absolútne neuveriteľné. Zúčastniť sa medailového ceremoniálu a dať si medailu na krk bolo absolútnym požehnaním.“

Predtým na šampionáte skončila Rhodes deviata vo svojom prvom medzinárodnom finále v kajakárskom slalome.

mpu1

Vrátil sa domov na dvojtýždňovú prestávku a intenzívny tréning v Lee Valley White Water Center a potom zamieril do poľského Krakova na majstrovstvá sveta.

V kajakárskom slalome tímových tímov skončila štvrtá po boku tímových kolegov Zoë Blythe Shieldsovej a Ariny Kontschakovovej.

Rhodes sa dostal do štvrťfinále v krosovej časovke na kajaku, umiestnil sa medzi 16-kou najlepších na svete a v záverečných fázach slalomu obsadil 31. miesto.

„Som naozaj nadšený, že mám príležitosť stráviť leto reprezentovať Veľkú Britániu na majstrovstvách Európy a sveta,“ povedal Rhodes, ktorý mieri na Nottingham Trent University študovať biologické vedy.

„Našiel som si veľa nových priateľov z celého sveta a dúfam, že toto bude prvé z mnohých letných súťaží na medzinárodnej úrovni.“

Viac o Rhodose a jeho športovej ceste sa môžete dozvedieť sledovaním @han.can.kayak na Instagrame.

READ  Absolventka Stirling University vyhrala zápas druhého kola vo Wimbledone | O

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close