Ekonomika

Hangár údržby Alliance Airlines bol oficiálne otvorený

Nové zariadenie spoločnosti Alliance Airlines na údržbu, opravu a generálnu opravu lietadiel (MRO) v hodnote 60 miliónov USD bolo oficiálne otvorené na letisku Rockhampton v stredu 1. novembra, čo umožňuje návrat približne 100 vysokokvalifikovaným pracovným miestam v letectve do Austrálie, ako aj podporu 16 nových pracovných miest v oblasti odbornej prípravy a učňovskej prípravy. .

Nové priestory budú znamenať, že Allianz bude môcť obsluhovať svojich 70 lietadiel v Rockhamptone, čím nahradí ich súčasné zmluvy o údržbe na Slovensku a vo Veľkej Británii.

Dodávateľom z Queenslandu otvára nové príležitosti v oblasti avioniky, leteckých technológií, kolies, pneumatík, bŕzd a podvozkov, údržby motora, interiéru a čalúnenia a častí kabíny.

Zariadenie podporuje približne 115 stavebných robotníkov a odhaduje sa, že do roku 2024 vytvorí približne 100 kvalifikovaných pracovných miest v strojárstve a údržbe.

Ponúkne sa najmenej 16 miestnych učňovských miest a stáží, čím sa vytvoria nové kariérne cesty pre mladých uchádzačov o zamestnanie v celom centrálnom Queenslande.

Nová stránka MRO v hodnote 60 miliónov USD bola možná vďaka pôžičke 21 miliónov USD pre infraštruktúru Severnej Austrálie.

Okrem 2 miliónov dolárov Rady prispela austrálska vláda ďalšími 25 miliónmi dolárov na modernizáciu existujúcej letiskovej infraštruktúry na podporu zariadenia aliancie, čím sa celková investícia zvýšila na približne 87 miliónov dolárov.

Mediálne vyhlásenie Michelle Landry, federálnej členky za Capricornia:

Streda 1. novembra bola pre centrálny Queensland skvelým dňom, keď oficiálne otvorili hangár údržby Allianz Airlines na letisku Rockhampton.

Keď bolo letisko Rockhampton prvýkrát zvolené za federálneho člena pre región Kozorožca, malo obrovský potenciál stať sa vstupnou bránou do Kozorožca. „O tomto projekte sa píše od roku 2018. Oslovili ma vtedajšia starostka Margaret Strelow a Scott McMillan z Alliance, ktorí teraz žiadajú 25 miliónov dolárov na počiatočné fázy tohto vzrušujúceho projektu. Po brainstormingu stratégie, ako získať peniaze, I Nasledoval brainstorming. Spomenulo sa, že na projekt Levy Bank boli nejaké nevyužité federálne peniaze. Vyžadovalo si to neúnavné lobovanie v parlamente a počas Beef Week v máji 2021 vtedajší podpredseda vlády Michael McCormack I. venoval 25 miliónov dolárov prostredníctvom Komunitného rozvojového grantového fondu a ďalších 21 miliónov dolárov prostredníctvom pôžičky NAIF na projekt vo výške 60 miliónov dolárov. Oznámil, že sa zmenil.“

Okolo 20 miliónov dolárov na financovanie veľmi potrebných modernizácií a prestavby letiska Rockhampton poskytla koalícia počas vlády. Hangár pre údržbu Aliancie už poskytol stovky miestnych pracovných miest a po plnej prevádzke bude zamestnávať približne 100 ľudí.

Zariadenie vytvorí nové podniky a pracovné miesta v iných službách súvisiacich s letectvom, ako sú avionika, letecké technológie, kolesá, pneumatiky, brzdy a podvozky, údržba motora, interiér a čalúnenie a dodávatelia častí kabíny. povedala pani Landryová.

Je to životne dôležitá infraštruktúra, ktorá pomáha stabilizovať hospodárstvo Rockhamptonu a zároveň priťahuje milióny dolárov do nášho regiónu.

Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich 30 rokov sa do našej ekonomiky vráti približne 342 miliónov dolárov.

NAIF: Návrat efektívnejších pracovných miest v letectve na letisko Rockhampton

Navigácia v blogu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close