HK Poprad sa dočkal prvého víťazstva v semifinále play off slovenského hokeja

BRATISLAVA 19. apríla (TASR) – Po dvoch vystúpeniach HK Dukla Michalovce na snehu v pondelok HK Poprad zdolal publikum 2:1 v treťom zápase semifinále play off slovenského Depos Extralica. V siedmich najlepších sériách prehrali 2:1.

Po dvoch minútach zápasu otvoril skóre v Powerplay Marcel Husk (42 gólov a 34 asistencií), ktorý potvrdil ambíciu Popratu vyrovnať stav série. Ale diváci odpovedali rovnako, keď v 8. minúte využil Graema McCormacka z 8. minúty na vyrovnanie skóre na 1:1 z penalty domáceho tímu.

O pár minút neskôr, keď Michael Vandas našiel medzi kruhmi prízemnú strelu Lucasa Handlowského na Mikhailovsovu bránku, Poprad sa opäť ujal vedenia, ktoré bolo posunuté na 2:1.

Desať sekúnd pred koncom napínavej prvej tretiny fauloval Vandas vo výbornej príležitosti na skórovanie, ale Patrick Svidana nedokázal premeniť trestné strieľanie. Napriek tomu sa oba tímy v zostávajúcich dvoch tretinách nedokázali dostať na výsledkovú tabuľu, čo stačilo na tesné vedenie Poprotu 2:1.

„Sme späť v sérii po solídnom výkone. Víťazstvo bolo vybojované tvrdo, ale hodné. Naším cieľom bolo byť aktívny počas celého zápasu. Dúfam, že zvýšime naše strelecké percento na ceste,“ povedal asistent trénera Popradu John Simco. Po záverečnej siréne.

READ  Ika Swidek vedie Poľsko do finále Pohára Billie Jean Kingovej. Japonsko, Austrália a Slovensko vyhrávajú | Národný šport