Technológie

Hot Zelda: Odkaz na posledných 30 rokov od hry Max z 90. rokov

Obrázok: Scion Crossl / Nintendo Life

Niektoré posielame na prázdniny Funkcie výberu Za posledných 12 mesiacov. Zmes rozhovorov, rozhovorov, názorov a ďalších zamestnanci a prispievatelia NL, nájdete našu zvyčajnú ohľaduplnosť, odbornosť, ľahkomyseľnosť, retro nostalgiu a – samozrejme – nadšenie pre všetky veci Nintendo. Šťastné prázdniny!


Urobme scénu: píše sa rok 1992. Sedíte vo svojej obývačke a máte na sebe niečo s mohutnými ramenami. V rádiu hrajú Guns N‘ Roses. Sociálne siete ešte neexistovali.

Športová zóna číslo 12 (október 1992)
Zdvihnite svoj meč, ak ste zmeškali 90. roky – Obrázok: RetroMags.com

K tejto pokojnej scéne môžeme pridať množstvo videoherných časopisov s množstvom veľkých, hlasných fontov, herné referenčné linky pomoci a interiéry plné zvláštne agresívnych reklám. Na obálke jedného z vydaní z roku 1992 je tiež nová hra: The Legend of Zelda: A Link to the PastTretí zo série, ktorý bol exkluzívny pre Nintendo Entertainment System.

Táto nová hra sľubuje viac farieb, viac príbehu a úplne nový svet z hry Hyrule, ktorú poznáte a milujete, bez toho, aby ste o tom vedeli. Toto je prvýkrát, čo hra Zelda zaviedla koncept geografickej a/alebo časovej dichotómie, ale povedzme si úprimne – je rok 1992 a vy nemáte potuchy, čo tieto slová znamenajú. Tešíte sa, že k narodeninám dostanete novú hru Zelda SNES, a my vám to nemáme za zlé. A hovorí to aj tlač v skutočnosti dobre

Teraz, o 30 rokov neskôr (dodnes!), sme prehľadali archívy časopisov, aby sme našli niekoľko z týchto časopisov a preskúmali, aký bol herný svet – a ako ľudia skutočne vnímali prepojenie s minulosťou. Toto je len tretia hra so Zeldou a aj keď Zelda je očividná Veľmi Populárna, nie je ani zďaleka dnešnou kultúrnou saturáciou, kde hra Zelda dokáže predať milióny v prvom týždni vydania a rozhnevať dospelých mužov, ak to nie je to, čo chcú.

Je fascinujúce nielen pozrieť sa späť na všeobecný pohľad na hru, ktorá by sa nakoniec dostala na zoznamy „skvelých všetkých čias“, ale aj vidieť, čo kritici hry považovali za užitočné pre svojich čitateľov v roku 1992.

Systém časopisov Nintendo

Nintendo Magazine System, britský časopis, ktorý sa nakoniec stal oficiálnym časopisom Nintendo Magazine (RIP), mal veľa čo povedať o hre vo svojom návode/referenčnej príručke/recenzii:

„Zelda je úžasná…. kúp si ju, neoľutuješ. To, čo máš, je neskutočná hĺbka, vzrušenie, humor, ale predovšetkým kvalitná hrateľnosť. Ide skôr o kvalitu dizajnu a prevedenia. Grafika je úžasne farebná a animácie sú úžasne detailné a vyzerajú trojrozmerne: Stačí sa stať svedkom ťahania páky alebo vojny.

„Ak odmyslíme všetky technické kúzla, Zelda je tá, ktorá ma skutočne oslovuje. Hádanky sú šikovné a náročné, ale nikdy nie tupé a mám pocit, že pokrok je vždy možný.

„Je to jedna z mála hier, ktorá odmeňuje prieskum, a pod povrchom je množstvo ďalších, ktoré čakajú na objavenie (mnou!).“
– Gus

„Vždy je ťažké povedať, keď ide o hry, ktoré sú skutočne dokonalé. Akcie, ktoré treba urobiť, a nakoniec je všetko riadené logickým a priateľským spôsobom.“

„Každý, kto má čo i len vzdialený záujem o objavovanie dobrodružného žánru, by to mal chytiť oboma rukami a každému, kto nie je taký naklonený, treba skontrolovať mozog.“
-Jazz

Vydanie časopisu Nintendo z októbra 1992
Obrázok: OutofPrintArchive.com

Zhrnutie:

 • Zelda: „Ostré dievčatko“ s „nepríjemným zvykom nechať sa pravidelne chytať“.
 • Hyrule: „krajina štvorcového tvaru obklopená skalami“
 • Grafika: „Výborné“ s „výbornou animáciou“, ale „možno… niekedy až príliš farebné“
 • Zodpovednosť: „Najlepšie“
 • Športový duch: „chytať za slová“, ale „túlavé príšery sú niekedy nepríjemným rozptýlením“
 • Trvanlivosť: „Táto hra je absolútne obrovská… dokončenie bude trvať týždne alebo mesiace“
 • Obtiažnosť: Stredná/Tvrdá
READ  Video: Square Enix zdieľa prvý trailer trojuholníkovej stratégie „character & story“.

Nintendo Power

Pokrytie Nintendo Power sa zameralo hlavne na návody hrať Odkaz na minulosť a kazí všetky tajomstvá. Ale o to ide – vtedy, keď ste hovorili o skvelých schopnostiach, ktoré by ste nakoniec získali, ako je schopnosť plávať alebo prejsť do temného sveta, boli presvedčivými dôvodmi, prečo si hru kúpiť a hrať. Dnes to nepoletí!

Nintendo Power vydalo komiks LTDB s 12 vydaniami, ktoré sprevádzalo vydanie hry od januára 1992 do decembra 1992. Sériu ilustroval Shōtaro Ishinomori – vplyvný umelec manga, ktorý vytvoril niekoľko sérií tokusatsu, ako napríklad predchodcu Power Rangers. Super SentaiA nesmierne populárny Kamen Rider. Je to naozaj skvelá videoherná pamiatka, najmä pre niekoho, kto píše o Zelde ako my – má veľa máp spojení, aké sme nikdy predtým nevideli!

Pokrytie Nintendo Power má lepšie prózy ako „tu je bombová stena“ a nie „čo si myslíme o tejto hre“:

„Odkaz na minulosť sa dá nazvať ultimátnym dobrodružstvom. Je tu akcia pre hráčov, ktorí milujú dobrodružstvo, záhady pre tých, ktorí milujú tajomstvá, príbeh o objavovaní dvoch svetov a príbeh, ktorý to všetko spája. Pátranie sa ešte len začalo.“ Už to vyzerá na dlhú cestu.“

Linkova cesta prechádza Temným svetom a siedmimi poschodiami Zlatej pyramídy. Stretne nepravdepodobných priateľov a bude čeliť nebezpečenstvám vo svetoch svetla a tmy skôr, než začuje šepkanie o desivom mene Kanaán.“

Holy Triforce, aký neuveriteľný spôsob, ako opísať hru! Núti nás to vykopať si vlastné kópie a začať hru odznova.

Počítačové hry a videohry

Počítačové videohry, vydanie 123 1992 02 EMAP Publishing GB 0068
Obrázok: Internetový archív

„Prvé dve hry Zeldy sa mi nepáčili ani z polovice,“ hovorí spisovateľ Frank O’Connor veľmi britským spôsobom, rovnako ako prvé dve hry Zeldy. „Je to skutočný pohľad na boľavé oči.“ „Zelda III“, ako ju nazývajú, si zachováva „okamžite prístupnú hrateľnosť v arkádovom štýle“ a zároveň zavádza „prvky stratégie a dobrodružstva,“ hovorí. Je pozoruhodné, že CVG hralo hru na Super Famicom v japončine, o ktorej hovoria, že bola spočiatku „veľmi zastrašujúca“, ale „všetko, čo potrebujete vedieť, je rozdiel medzi áno a nie“.

 • spojenie: „malá bohyňa“ a „mŕtvy statočný“ „silný chlapec“
 • Zelda: „Inteligentná a očarujúca malá princezná“ (ew)
 • Grafika: 85/100 – „Veľmi jednoduché“
 • Zvuky: 87/100 — „spot-on“, čokoľvek to je
 • Športový duch: 90/100
 • Trvanlivosť: 90/100
 • Konečné skóre: 89/100
READ  Square Enix US Store predáva hry po dohode Embrace

Recenzia CVG je trochu tlmená, najmä s modernými vedomosťami, že „Zelda III“ je považovaná za majstrovské dielo, ale oceňujeme ich prácu pri skoršom hraní japonského importu. Ďalšia vec na tejto recenzii je, že ide o takmer komické veci z britských 90. rokov. Pozri:

„Zelda! Pre niektorých je to definitívna RPG a teraz sa objavuje vo svojej tretej inkarnácii na Super Famicom. Hra obsahuje počiny malej bohyne menom Link. Zelda je inteligentná a očarujúca malá princezná. Je čas byť unesená zlými čarodejnicami. Pre nešťastného Linka to nie je koniec problémov, pretože on by ju mal vždy zachrániť.

Link je silný chlap a smrteľne odvážny. Musí však byť silný, pretože vo svojich magických vreckách môže nosiť veľké množstvo predmetov.

Recenzia je dlhá stránka a veľa času strávia rozprávaním o inventári Link. Predpokladáme, že o príbehu nemohli hovoriť, pretože bol celý v japončine.

Bol začiatok 90. ​​rokov a bez herného sprievodcu ste nemohli hrať videohru. Minuli ste stovky libier/dolárov/miestnej meny na atrament do tlačiarní a vytáčaný internet alebo prinútili svojich rodičov míňať ich ťažko zarobené peniaze na jedného z tých tučných sprievodcov? V trafikách je to jedno – ale tento lesklý, oficiálny Nintendo ilustrovaný sprievodca (ktorý nesie aj pečať kvality!) je celkom fajn.

A rovnako ako Nintendo Power, existuje ešte viac filmov o Zelde, ktoré sme nikdy predtým nevideli!

Sprievodca nákupom Super NES

Ak máte Super NES (alebo SNES), možno budete chcieť vedieť, čo kúpiť. Záludná otázka! Prvá vec, ktorú by ste si mali kúpiť, je nákupný sprievodca, hlupák!

READ  Gran Turismo 7 Update 1.11 prináša dramatické herné ekonomické zmeny – GTPlanet

Rovnako ako Nintendo Power, Super NES Buyers Guide je skôr „ako hrať“ než skutočná recenzia, ale zdá sa, že poskytuje informácie (úroveň obtiažnosti, formát, žáner atď.), ktoré potenciálni hráči potrebujú. Rozhodnite sa sami. Nie je to moc návod na nákup, však? Je to v podstate reklama na zadnej strane krabice a možno sme videli zadnú stranu krabice. Oh, správne!


Aký krásny výlet po uličke spomienok. Nič šokujúce, samozrejme – dúfali sme v nejakú prekvapivo negatívnu recenziu, na ktorej by sme sa mohli zasmiať, ale Samozrejme Každý chcel odkaz do minulosti. Nielenže to bola skvelá hra, ale odvtedy to bol aj plán hier Zelda. Nebudeme to mať Okarína času Alebo Breath of the Wild Bez ALTTP, nehovoriac o všetkých ostatných skvelých hrách iných ako Zelda inšpirovaných Linkovým dobrodružstvom z temného sveta.

Všetko najlepšie k 30. narodeninám, The Legend of Zelda: A Link to the Past. Navždy ste zmenili prostredie hier a my vás za to milujeme. Ďakujeme, že ste nám dali dôvod čítať staré časopisy o hrách.

Dajte nám svoj odkaz a spomienky na športové magazíny do komentárov nižšie!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close