Technológie

„Hrozná hudba a absurdita“: Predstavujeme Trombone Champ, novú obľúbenú videohru na internete | Hry

ohV stredu ráno som videl tweet z herného magazínu PC Gamer, pri ktorom som slintal od smiechu. Obsahovalo video, v ktorom sa rozhľadený, ubolene vyzerajúci kreslený trombonista snažil trafiť Beethovenove piate tóny, zatiaľ čo samotný skladateľ hľadel mimo obrazovku so zjavným nesúhlasom. Je to komediálny zlatý mix hroznej hudby, hluku, zvedavosti a absurdity. Je to videohra Trombone ChampA stala sa virálnou vo veľkom.

Samozrejme som si to hneď stiahol. Hrám rytmické hry už viac ako 20 rokov a beriem ich až nepríjemne vážne, od Beatmanie cez Guitar Hero až po Amplitude, s funky hudobnými mixmi v japonských arkádach. Trombón je šampión Nie vážne; Je to úžasná zmes náhodnej hudobnej komédie, zberateľských kariet, trombónov a párkov v rožku („Prvý trombón bol vyrobený v roku 200 000 000 pred Kristom“) a skutočných faktov o paviánoch. (Nepýtajte sa na paviány. Táto hra má nečakané tajomstvá a paviány sú jedným z nich.)

Jeho hranie je pozoruhodne rovnako zábavné ako sledovanie videa k prvým skladbám. Posuňte posúvač trombónu pomocou myši a kliknite naň alebo stlačte kláves. Zvuky, ktoré vydávate, majú len nejasné spojenie s hudbou. Vizuály sú rozmarne komické: Rosamunde majestátne skáče a krúti sa po obrazovke s medvedím krížom a praclíkmi. Počas skutočne desivého stvárnenia God Save Our King fotografie London Bridge a Union Jack s úctou miznú do pozadia, po ktorých nasleduje obrovský jpeg varených raňajok.

Výrobca Trombone Champ Vývojár pre dve osoby Volá sa Holy Wow a účinkujú v ňom Dan Vechito a Jackie Lally, ktorí vytvorili sériu súťažných hier na písanie s názvom Icarus Broadbottom’s Typing Party. Je fér povedať, že táto hra nebola na mojom radare. Spýtal som sa Chrisa Livingstonea z PC Gamer, ako to zistil; Povedal: „V pondelok večer som si prezeral Steam a pomyslel som si: ‚To je nádhera‘ a v utorok ráno sa to zmenilo na: ‚Toto je práca z čistej radosti, musím to povedať svetu‘.“

Ben Jacobs – AKA Max Tundra, elektronický hudobník a multiinštrumentalista – zložil pieseň špeciálne pre túto hru. (Objavuje sa na jednej z jeho zberných kariet.) Keď som sa spýtal, ako sa dostal do veľmi dôležitej indie trombónovej hry, povedal mi, že to začalo, pretože požiadal o láskavosť. Na Twitteri v roku 2018. Potreboval niekoho, kto by vytvoril obrázok na plagát, a jeden z respondentov povedal, že by to urobil, keby Ben napísal pieseň pre jeho hru. Prijal a o štyri roky neskôr sa môžete pripojiť k limbu s dlhým chvostom Maxa Tundru.

Vývojári sú ohromení náhlou pozornosťou, ktorú Trombone Champ priťahuje. „V tejto chvíli musíme objasniť, že Holy Wow je väčšinou operácia jedného človeka. Nie je to ani naša vlajková loď! Pracujeme na plný úväzok (!!!) a celú túto hru robíme cez noci, víkendy a sviatky „povedal Vechito. Tweetoval.“ „Takže bude trvať niekoľko týždňov, kým si usporiadame životy a vyrovnáme sa s obrovským dopytom, ktorý táto hra vytvorí.“

Trombone Champ je malý darček z internetu, niečo, čo si môžete naplno vychutnať – nečakané paviány a všetko ostatné – na pár obedových prestávok alebo večerov a potom navždy evanjelizovať. V skladbách Spunk, Toots, Slides, Fury and Tears som si neustále všímal nové drobné detaily, ako je diagram hodnotiaci každú skladbu alebo rolovanie riadkov pre zahrievaciu melódiu. Môj sen sa skončil, woo.“ Odmietam sa smiať pri hraní.

READ  Rugrats hviezda v SpongeBob, bojová hra v štýle Smash Brothers • Eurogamer.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close