Veda

Infekcia čiernymi hubami vyvolaná kovidmi je späť, varuje nemocnica Gangaram: The Tribune India

Tribune News Service

Naí Dillí 6. mája

Nemocnica Gangaram vo štvrtok uviedla, že opäť zaznamenáva nárast COVID-19, čo vedie k zvýšenému množstvu mukormykózy – typu nebezpečnej plesňovej infekcie.

Manish Munjal, hlavný chirurg ORL v zariadení, uviedol: „Zaznamenávame opäť nárast tejto nebezpečnej plesňovej infekcie, ktorú spustil Kovid 19. Za posledné dva dni sme prijali šesť prípadov mucormózy. V minulom roku došlo k vysokej úmrtnosti mnohých pacientov v dôsledku tejto smrteľnej infekcie, ktorí utrpeli stratu svetla očí a odstránenie nosa a čeľustnej kosti. „

Ajay Swarup, predseda oddelenia ORL v Gangarame, uviedol, že u pacientov ako COVID-19 sa zvyčajne vyskytujú infekcie, ako je cukrovka alebo obličky, zlyhanie srdca alebo rakovina.

„Použitie steroidov pri liečbe kovidovej infekcie a skutočnosť, že mnoho pacientov s kovidmi má cukrovku ako komorbiditu, môže byť opäť jedným z dôvodov tohto nárastu čiernej plesňovej infekcie. Pacienti s kovidmi s oslabenou imunitou sú vystavení väčšiemu riziku tejto smrteľnej infekcie, “uviedol.

Lekári tvrdia, že klinické podozrenie by sa malo vyskytnúť včas pri príznakoch, ako je upchatie nosa, opuch očí alebo líca a čierna kôrka v nose.

READ  Prečo je tento rok obzvlášť dôležité dostať chrípku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close