šport

Kapitánka Veľkej Británie Annie Keothavangová obdivuje tenisových velikánov

Debutantka Jodie Burrage prehrala v rovnakých setoch (6-4, 6-1) s Gajou Rinaldom Perssonom – Britom č. 372 na 279. mieste – a po prvý raz prekonala svetovú dvojku Boulder. V ten deň vyrovnal skóre. . 509 Keiza Henman 6-2, 6-1.

Boulder (27), britská jednotka a svetová 52, vyhrala svoj prvý veľký titul na okruhu WTA v júni v Nottinghame, keď porazila 24-ročnú Burrageovú a v nedeľu sa vrátila do Copper Box Areny s výhrou 7:6, 6:1. Persson.

Neskoré zavolanie do Hampstead’s Dart a hostitelia dostali obrovskú úlohu, aby zabezpečili víťazstvo, pretože Burrage nedokázala hrať proti Keize Hennemanovej vo dvojhre.

Dvadsaťsedemročný hráč, ktorý začal s tenisom ako sedemročný v Cumberland LTC, si dal svoju prácu a po impozantnej depeši oprášil 22-ročného rodáka zo Štokholmu, na veľkú radosť Keothavanga. Nebolo váhania priviesť svojho kolegu zo severného Londýna.

„Ako kapitán samozrejme chcem, aby sa nám darilo, a chcem, aby sa hráčom darilo a boli na seba hrdí, čo urobili Katie a Harriet,“ povedal 40-ročný Keothavong, bývalá britská jednotka.

„Dokázali sa postaviť tejto výzve.

„Švédsky tím predviedol fantastický boj. Myslím si, že ich hráči hrali oveľa lepšie ako ich hodnotenie a vyzvali našich hráčov.

„Vedeli sme, že v tejto baráži nie je priestor na sebauspokojenie a museli sme byť čo najlepšie pripravené. Katie a Harriet, majú v tejto aréne energiu. Domáca podpora skutočne nesie tento tím a my to absolútne milujeme.“

Bolo to len druhýkrát, čo dohliadal na víťazstvo GB v Hackney’s Keodhavong Copper Box po tom, čo jeho vojaci porazili svetovú stranu Kazachstanu v apríli 2019.

Poďakovala miestnym fanúšikom, ktorí sa vrátili do arény: „Keď stojím na tomto kurte, napĺňa moje srdce veľkou radosťou, keď vidím vás všetkých, ktorí ste si našli čas a úsilie vyjsť a podporiť britský ženský tenis.

READ  Euro 2020 - Playoff: Trénerovi komplikujú zranenia

„Keďže som v tomto športe tak dlho, myslím si, že ženský tenis v tejto krajine zašiel tak ďaleko, tento tím sa správa naozaj dobre a máme fantastické vzory.

„Som si istý, že vy všetci mladí chlapci ste inšpirovaní a chcete byť súčasťou tohto tímu, pretože byť ich kapitánom je také výnimočné.“

GB sa pripojí k Belgicku, Brazílii, Japonsku, Mexiku, Rumunsku, Slovensku a Ukrajine, aby sa dostali do finále BJK Cupu 2024 v budúcich aprílových kvalifikáciách.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close