Katastrofa pre Stefanosa Tsitsipasa, keď Grécko opustilo Davisov pohár v Aténach

Stefanos Tsitsipas bol sklamaný, keď Grécko vypadlo zo súboja I. svetovej skupiny so Slovenskom na tohtoročnom Davisovom pohári ATP.

Svetová 5. bola v tíme, ktorý súťažil na Panathénskom štadióne v Aténach po boku Alexandrosa Skorilasa, Michaela Pervolarakisa, Aristotelisa Thanosa a Stephanosovho brata Petrosa Tsitsipasa.

Od soboty 16. septembra má dvojhru proti svetovému 149 Lukášovi Kleinovi na programe víkendovú baráž so Slovenskom. Hoci Tsitsipas vyšiel z tejto súťaže víťazne, čelil viac ťažkostiam, než mnohí očakávali. .

Klein vyhral tajbrejk a prvý set získal 7:6 (3). Tsitsipasová bola nútená k ďalšiemu tajbrejku v druhom sete, no vyhrala ho 7:5. Klein však v polovici záverečného setu zo zápasu odstúpil.

Tsitsipas prešiel v nedeľu 17. septembra do štvorhry, kde ho s bratom porazili Klein a Igor Zelina. Grécky pár prehral prvý set 3–6, ale druhý set vyhral 7–6 (5). Prehrali posledný set a opäť prehrali 3:6.

Finále 25-ročného hráča dňa bolo proti svetovej 113-ke Alexovi Molganovi. Prvý set dospel do ďalšieho tajbrejku, ktorý Tsitsipas prehral 6:8. Potom bojoval v druhom sete a vyhral 6:4 a dúfal, že tentoraz to rozhodne v jeho prospech. Molkan sa však vrátil sám a Slovák napokon zápas vyhral 7:6 (6), 4:6, 6:3.

Výsledky znamenali, že Grécko sa nedostalo do budúcoročného finále Davisovho pohára, pretože sa mu nepodarilo kvalifikovať z I. svetovej skupiny.

Tsitsipas priznal, že zápas proti Kleinovi bol „náročný“, ale poďakoval publiku za povzbudzovanie domáceho tímu v hlavnom meste Grécka.

„Cítil som ľudí, ktorí boli zapojení do zápasu. Veľa pokusov o uzavretie s prestávkou zlyhalo. Energia publika ma strhla,“ povedal.