Technológie

Keď mestám dochádzajú peniaze, trpia tým turisti

V dnešnej dobe, nech som kdekoľvek a za čokoľvek platím plastom, sa zdá, že kartový automat oceňuje – a dokonca aj tá najobskurnejšia transakcia nie je ničím iným ako správou pre moju bankovú aplikáciu, že je všetko v poriadku.

Ale peniaze poskytujú dodatočnú bezpečnosť, keď ste v zahraničí alebo mimo známych. Minulý mesiac bolo počas spomínanej cesty na Slovensko zrušených 150 letov pre požiar na letisku Luton.

Domov som sa dostal lietadlami, vlakmi a automobilmi – ale mojou prvou odpoveďou bolo preventívne vytiahnuť z diery v stene 300 eur. proti čomu? Neviem presne – stratený telefón, vybitá batéria, návšteva mesta plného zamestnancov kaviarní a barmanov, ktorí neprijímajú karty. Nakoniec som ho nepotreboval, no vedomie, že ho mám v peňaženke, sa mi prihodilo na pomerne náročný deň.

Priznám sa, že moja posadnutosť peniazmi je aj romantická pôžitkárstvo. Mám škatuľu, do ktorej po návrate domov vložím drobné a pozostatky z cesty, ktorú som práve absolvoval. Najčastejšie ide o drobné eurá a doláre, ale existujú aj iné meny – turecká líra, marocký dirham, brazílska ryža, indická rupia. Každý z nich je pozostatkom niekdajšej cesty, spomienkou.

Som si istý, že ak zakorením, nájdem mincu alebo dve, ktoré sú už dávno preč; Francúzsky frank, španielska peseta, portugalské escudo. Nakoniec si predstavujem – možno skôr, ako si myslíte – dokonca ani americký dolár už nebude mať platnú hodnotu; Všetko, čo robíme a všetko, čo míňame, je zredukované na digitálne dáta.

Chýba mi rušná papierová tvár Georgea Washingtona – a tiež pán Lincoln, pán Jefferson a pán Jackson. Tuším, že nebudem jediný.


Ste skupinová hotovosť alebo skupinová karta? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close