Veda

Keďže prípady COVID-19 opäť pomaly stúpajú, 1 zo 4 domovov dôchodcov v NJ hlásilo prepuknutie

Keďže prípady COVID-19 v New Jersey a v celej krajine pomaly stúpajú, jeden zo štyroch domovov dôchodcov a zariadení asistovaného bývania v štáte hlásil za posledný týždeň prepuknutie. Údaje ministerstva zdravotníctva.

Neočakávajte však návrat k blokádam alebo iným drakonickým opatreniam z prvých dní pandémie, pretože ani administratíva guvernéra Murphyho, ani administratíva Bidena nevydali žiadne nedávne politické zmeny.

A keď bola v máji zrušená celoštátna zdravotná pohotovosť a rozšírená dostupnosť vakcín a posilňujúcich dávok, prevádzkovatelia domovov dôchodcov teraz rozhodujú o tom, ako zvládnuť prípady, keď sa za posledný mesiac zvýšili, povedal Andrew Aronson, prezident Asociácie zdravotnej starostlivosti. New Jersey, lobistická skupina pre odvetvie dlhodobej starostlivosti.

V prvom roku pandémie štátni a federálni zdravotníci zastavili návštevy v dome, čím frustrovali rodiny, ktoré tvrdili, že ich blízki upadli do depresie v izolácii.

„Dobrou správou je, že vďaka očkovaniu a liečbe sme teraz lepšie vybavení na prevenciu a zvládanie COVID-19 ako kedykoľvek predtým,“ povedal Aronson.

Podľa štátnych údajov aktualizovaných v stredu je 158 aktívnych ohnísk domovov dôchodcov – viac ako minulý týždeň – postihujúcich 1 327 obyvateľov a 534 zamestnancov. V štáte je 615 opatrovateľských domovov a zariadení asistovaného bývania, povedal Aronson.

S rastúcim počtom hospitalizácií v celej krajine nie je nárast COVID-19 v domovoch dôchodcov žiadnym prekvapením Rza posledný týždeň vzrástol takmer o 19 %. na 15 067, vrátane 294 v New Jersey, podľa údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Úradníci tvrdia, že návštevníci a zamestnanci zariadení dlhodobej starostlivosti boli zdrojom šírenia choroby od prvého zistenia koronavírusu v New Jersey začiatkom marca 2020.

Odvtedy podľa údajov ministerstva zdravotníctva zomrelo na COVID-19 10 233 obyvateľov a personálu dlhodobej starostlivosti, vrátane 15 potvrdených prípadov za posledný týždeň.

Najmenej 200 z týchto úmrtí sa vyskytlo v troch vládnych domoch veteránov – opatrovateľských domoch pre veteránov a ich manželov v Edison, Paramus a Vineland.

Uprostred nedávnej epidémie správcovia Vinelandu zatvorili krídlo vo vnútri Pamätného domu veteránov vo Vinelande, uviedla podplukovník Agneta E. Murnanová, hovorkyňa ministerstva pre vojenské záležitosti a záležitosti veteránov. Murnan uviedol, že sedem obyvateľov a štyria zamestnanci Vinelandu mali pozitívny test na COVID-19.

Nancy Kearney, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva, uviedla, že opatrovateľské domy si musia najať odborníka na kontrolu infekcií, aby zvládli akékoľvek ohniská a zaviedli ďalšie „najlepšie postupy“ na zaistenie bezpečnosti ich obyvateľov a personálu.

Súčasťou týchto praktík požadovaných štátnymi a federálnymi vládami je upovedomenie obyvateľov a ich zástupcov, keď má niekto na mieste pozitívny test, Podľa réžie bývalej komisárky pre zdravie Judy Persichilli.

Aronson povedal, že operátori ponúkajú pravidelné školenia o postupoch kontroly infekcií, ako aj stimuly na získanie boosterov. „Vakcína na chrípku a Covid sa uskutočnila v mnohých zariadeniach,“ povedal. „Urobilo sa veľa práce na povzbudenie ľudí, aby sa dali zaočkovať, a na to, aby to bolo čo najjednoduchšie.“

„Keď sme naposledy videli nárast prípadov, ľudia sa obávali, že dôjde k zvýšeniu úmrtnosti, ale nebolo to tak. Dúfajme, že je to to isté – len periodické skoky v prípadoch, ktoré klesajú rovnako rýchlo, ako stúpali,“ povedal.

Ombudsmanka pre dlhodobú starostlivosť Laurie Brewerová uviedla, že zatiaľ „vyzerá, že zariadenia a obyvatelia, ktorí tam žijú, berú túto nedávnu epidémiu veľmi vážne.“

Vidíme viac masiek a niektoré zariadenia obnovili testovanie teploty. Nedostávame však rozšírené správy o tom, že by sa návštevnosť alebo aktivity obmedzovali,“ povedal Brewer. „Dá sa to však očakávať, pretože štátne a federálne smernice neumožňujú taký typ blokovania, aký sme videli pred 2 alebo 3 rokmi.“

Naša žurnalistika potrebuje vašu podporu. prosím prihláste sa ešte dnes NJ.com,

,

Susan K. Livio je možné kontaktovať na [email protected], sledujte ho na twitteri @susankelvio,

READ  JAXA ukazuje podpovrchové vzorky, ktoré zhromaždila od asteroidu Ryugu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close