Svet

„Má dobré oko“: Populárny čínsky plagát nabáda starého otca, aby dal vnukovi 13 700 USD v hotovosti, ak sa čoskoro ožení

Čínsky starý otec, ktorý ponúka odmenu 100 000 jüanov (64 734 RM alebo 13 700 USD) svojmu vnukovi, aby si našiel partnerku podobnú celebrite na plagáte, vyvolal na sociálnych sieťach rozruch.

Vnuk s priezviskom Wang vzal svojho starého otca 6. novembra do kaviarne v Zhengzhou vo východnej Číne v provincii Henan.

Vnútri bol plagát pevninskej celebrity Zhu Jingyi, bývalého člena popovej skupiny SNH48.

Počas ich rozhovoru dedko ukázal smerom k plagátu a povedal: „Ak nájdete niekoho ako ona, nemusíte si vyberať.“

Wang priznal: „Ak si nájdem priateľku, ako je ona, nič viac nepotrebujem.“

Neskôr Wang opísal stretnutie v kaviarni svojej rodine v ich skupine WeChat, čo viedlo ku konsenzu medzi jeho príbuznými, že starý otec má „dobré oko“.

Rodina povzbudila starého otca, aby navštevoval dohazovačský kútik v miestnom parku a hľadal si priateľky, ktoré by si mohli kúpiť.

„Môj starý otec mi sľúbil červenú obálku v hodnote 100 000 yuanov (64 734 RM) ako motiváciu nájsť si dobrého partnera. Chce si ma čoskoro vziať, aby mohli mať pravnúčatá,“ povedal Wang.

V ich rodinnom skupinovom rozhovore starý otec načrtol jednoduché priania svojho vnuka pre svojho budúceho partnera.

„Nezáleží na tom, či je to celebrita, pokiaľ nájdete niekoho, kto vie, ako sa najesť, napiť a prísť s vami domov, keď prší. Ak to urobíte, odmením vás 100 000 juanov (64 734 RM),“ povedal starý otec.

Wangova stará mama dodala: „Nebuď príliš vyberavý. Ak nájdete niekoho, kto s vami môže dobre žiť, dám vám ďalších 50 000 juanov (32 370 RM).

Wangova teta sa pridala: „Rýchlo niekoho nájdi!“

READ  Koronavírus ONLINE: Poľský prezident nakazený vírusom sa cíti lepšie

Čo sa týka silnej snahy jej rodiny oženiť sa, Wang Wudong vo videu povedala: „Budem sa snažiť a pokúsim sa nesklamať očakávania svojich starších.“

Príbeh sa dotkol mnohých ľudí na sociálnych sieťach.

Jeden povedal: „Mať takého starého otca je skutočným požehnaním. Som taká žiarlivá.

„Chcem si nájsť partnera, tak prečo ma moja rodina nemôže takto povzbudiť?“ povedal ďalší.

Tretiu osobu zaujala odmena: „Ak mi ten človek ponúkne 100 000 juanov (64 734 RM), okamžite sa ožením.“

Miera sobášov v Číne v posledných rokoch klesla, keďže mladí ľudia sa rozhodli pre slobodný život.  Foto: Shutterstock

Miera sobášov v Číne dosiahla historické minimum, klesla z 13,5 milióna sobášov v roku 2013 na iba 6,8 milióna v roku 2022, keďže čoraz viac mladých ľudí prijalo nový životný štýl randenia a rozhodli sa zostať slobodní.

V januári sa na populárnom online videu objavilo, ako otec z juhočínskej provincie Chu-nan núti svoju dcéru (29) do manželstva.

„Nepýtame sa na cenu nevesty, ožeňte sa a ja vám dám 20 000 yuanov (12 948 RM alebo 2 700 USD) ako darček,“ povedal. – South China Morning Post

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close