Hlavné správy

Manévre na NAKA v Nitre! VIDEO Veľké vyhlásenie Moniky Jankovskej je tu

Monika Jankovská skončila v putách 11. marca 2020 a dnes, osem mesiacov po zadržaní, nastal dlho očakávaný deň „D“. Bývalý minister zahraničných vecí necháva za múrmi budovy Národnej kriminálnej agentúry v Nitre, ktorá ohlasuje zásadný obrat v najväčšej súdnej kauze v histórii Slovenska, pre ktorú skončilo v putách trinásť sudcov. Topky.sk zistili, že Monika Jankovská začala spolupracovať s políciou a po výpovediach proti Petrovi Žigovi je pripravená odhaliť všetku trestnú činnosť na súdoch, o ktorých vie.

Zdroj: Ján Zemiar

Svedčí o tom Monika Jankovská

Zdroj: Ján Zemiar

Podľa našich informácií sa NAKA rozhodla vypovedať pred prípadmi BÚRKA a VÍCHRICA pred vyšetrovateľom. Jej vyhlásenie pre NAKA je naplánované na dva dni. Motívom spolupráce Jankovskej s políciou je nižší trest a prepustenie. Po ukončení výpovede k prípadom BÚREK a VÍCHRICA by podľa informácií Topky.sk mala Jankovská v spolupráci s políciou pokračovať v odhaľovaní inej trestnej činnosti. V tejto súvislosti sa spomínajú mená bývalých ministrov a oligarchu. Jankovská už urobila jedno také vyhlásenie. Pred prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry vypovedala proti exministrovi Petrovi Žigovi. Nasledujúce dni, týždeň alebo mesiace ukážu, kto ďalší skončí v Jankinom svedectve v hľadáčiku NAKA.

Svedčí o tom Monika Jankovská

Zdroj: Ján Zemiar

Problémy pred prerušením mlčania

Ešte v auguste sme vás informovali, že Monika Jankovská ponúkla skalpy oligarchovi a ministrom. S týmto oznámením napísala list vedúcemu Národnej kriminálnej agentúry Branislavovi Zurianovi so žiadosťou o návštevu väzenia. Prvé stretnutie, ktoré Zurian plánoval, sa však neuskutočnilo. Zatkla ho prokurátorka Valéria Simonová, ktorá dohliada na kauzu Búrek. V tejto súvislosti je Jankovská od marca 2020 vo väzbe.

Branislav Zurian sa však nakoniec stretol s bývalým štátnym tajomníkom. Mali spolu niekoľko rozhovorov. Monika Jankovská počas nich prejavila záujem o spoluprácu pri odhaľovaní trestnej činnosti, o čom vie a ponúkla aj svoje vlastné priznanie. To všetko chce vymeniť za nižší trest a prepustiť z väzby. Po stretnutiach s Zurianovou Jankovská napísala list aj prokurátorke Simonovej. V ňom požiadala o stretnutie so Simonom a so sebou. Simon naplánoval tieto akcie na koniec októbra.

READ  Slovensko pokračuje v nákupe vojenského materiálu mimo EÚ - EURACTIV.com

Keď však prišiel deň „D“ nadriadenej Simonovej, podľa informácií Topky.sk rozhodol, že sa Simonová operácie nezúčastní a stretnutia s Jankovskou sa zúčastnil prokurátor Peter Kysel, ktorý má na starosti aj trestné činy skupiny. Je to Peter Kysel, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou dohliadať na veci, o ktorých sa rozhodla svedčiť Monika Jankovská.

Obvinenia Moniky Jankovskej

Bývalý minister zahraničných vecí je obvinený zo zločinu prijímania úplatku a zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v kauze BÚRKA. Ide o najväčší korupčný prípad v justícii v histórii Slovenska. Elitní policajti v tejto súvislosti obvinili na bratislavských súdoch až trinásť sudcov. Len pred pár týždňami prokurátorka Valéria Simonová sprísnila trestnú sadzbu v súvislosti s kauzou televízie Markíza za trestný čin prijímania úplatku a zločin zneužitia právomoci verejného činiteľa spáchaný v štádiu pokusu o trest 10 do 20 rokov.

Jankovská je obvinená aj z marenia spravodlivosti v súvislosti s barom Fatima v Trenčíne. Vyšetrovateľ spolu s bývalou sudkyňou obvinili aj Jankovskú svatu Petra Vaska, právničku Annu Žedényiovú a expolistu NAK Milana Žáčika. Podľa vyšetrovateľa ovplyvnili výpoveď Michala Vida v kauze Fatima.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close