Veda

MDH tvrdí, že nové federálne pokyny pre vakcíny nás všetkých prekvapujú

Nové pokyny majú zaočkovať viac ľudí, odborníci na zdravie v Minnesote však tvrdia, že ponuka sa nezvýšila.

ST PAUL, MIN. – Presne jeden deň po tom, čo federálna vláda zmenila pokyny týkajúce sa neočakávaného úniku vakcín, ministerstvo zdravotníctva v Minnesote informuje zákonodarcov o tom, ako teraz plánuje postupovať.

Dvaja najlepší odborníci na MDH, senátny výbor pre financie a vypočutie politík v zdravotníctve a ľudských službách, v stredu ráno uviedli, že v súčasnosti je príliš veľa neistoty. Komisár Jan Malcolm a riaditeľ pre infekčné choroby Krrish Ehrsmann uviedli, že nové pokyny znamenajú, že ďalšie milióny Minnesotanov budú čoskoro oprávnené na očkovanie, zatiaľ však nie v dostatočnom množstve.

„Záverom je, že teraz máme veľa ľudí, ktorí sú nadšení z očkovania a nemusia nevyhnutne mať viac očkovacích látok,“ uviedol Ehresmann.

MDH tvrdí, že začiatkom februára plánovala očkovať ďalšiu prioritnú skupinu, ktorá zahŕňa ľudí vo veku 75 rokov a starších. Nové pokyny zahŕňajú ľudí vo veku 65 rokov a viac, ako aj 14–64 osôb so zdravotným stavom – spolu 2,2 milióna ľudí. Federálna vláda v priemere dáva Minnesote asi 60 000 dávok týždenne.

„Aj napriek tomu, že sme zdvojnásobili naše alokácie, znamená to, že dosiahnutie celej tejto populácie nám bude trvať ešte asi 19 týždňov.“

Komisár Malcolm tvrdí, že očkovanie širšej skupiny má výhodu – ľudia to pochopia jednoduchšie a je menej otázok o tom, kto sa do skupiny dostane. MDH však zostáva na racionalizácii procesu a znížení očakávaní ľudí, keď je stále nesúlad ponuky a dopytu po vakcínach.

„Plánovali sme expanziu,“ uviedol Malcom. „Plánujeme rozšírenie iba vo februári, nie zajtra, takže toto je súčasť pretekov, ktoré sa majú robiť v najbližších dňoch.“

READ  Celá Temná hmota vo vesmíre môže byť primárnou čiernou dierou - čerpaná z kolapsu Baby Universe krátko po Veľkom tresku

MDH tiež uvádza, že nové pokyny sa osobitne dotýkajú prioritných skupín založených na povolaní, ako sú učitelia a niektorí respondenti. Očakávalo sa, že bude čoskoro očkovaný, ale teraz je „vo vzduchu“.

Tí istí odborníci na zdravie tiež tvrdia, že požadujú písomné pokyny od tímu zvoleného prezidenta Joe Bidena, ako postupovať pri zavedení vakcíny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close