Miami porazilo Kachanov do finále

Daniil Medvedev sa v piatok v Miami dostal do svojho piateho finále na okruhu ATP Tour po víťazstve 7:6 (5), 3:6, 6:3 nad 14. nasadeným Karenom Kachanovom.

Štvrtý nasadený Medvedev, ktorý vyhral v Rotterdame, Dauhe a Dubaji, trafil 37 víťazných bodov vrátane 13 es a spravil 21 nevynútených chýb, keď po dvoch hodinách a 17 minútach ukončil pôsobivú jazdu svojho kolegu Rusa Kachanova.

Medvedevovou odmenou je súboj so svetovou jednotkou Carlosom Algarzom, ktorý ho naposledy zdolal vo finále Indian Wells, alebo Talianom Jannikom Sinnerom. Teraz sa dostal do finále každého turnaja Masters 1000 a každého grandslamového turnaja.

Kačanov sa pokazil, ale nedokázal to udržať

Medvedev viedol v úvodnom sete 5:3, no dvojicu, starú kamarátku, zadržali, keď išli do tajbrejku. Medvedev prehral 7:5.

Ale Kačanov, ktorý na ceste do semifinále vyradil druhého nasadeného Stephanosa Tsitsipasa, šiel all-in a získal druhý set 3:0. Sám v druhom sete.

Bol to krutý začiatok rozhodnutia, ale Medvedev, ktorý udrel ako prvý, brejkol na 3:1 a potom si udržal vedenie pod tlakom na víťazstvo a finále, ktoré rozhodlo o svojom ôsmom titule. Podujatie Masters 1000.

Medvedev na ceste do posledných štyroch nestratil set a porazil Španiela Roberta Carballesa Peñu (6-1, 6-2), Slováka Alexa Molkana (W/O), Francúza Quentina Hallisa (6-4, 6-2) a Španiel.. Americký kvalifikant Christopher Eubanks (6-3, 7-5).

Zdolali ich 16. Kačanov, Argentínčan Tomáš Martin Etcheverry (6-1, 3-6, 6-3), Čech Jiří Lehka (6-2, 6-4), Grék Tsitsipas (7-6 (4)). ), 6-4) a Argentínčan Francisco Cerundolo, 25. nasadený v predchádzajúcich kolách (6-3, 6-2).